Uteklo to jako voda a my jsme zakončili desátou lekcí první blok plavání Vodníčků. Samozřejmě to pro nás nic nezměnilo, protože pokračujeme dál a navazujeme dalšími kurzy.

V dalším bloku plaveme v sestavě: Josífek, Sabinka, Michálek a Lenička. Nový k nám přibyl malý Atila s maminkou.

Nejdříve se vám musím pochlubit vlastním pokrokem v potápění. Díky jedné z vás, Loře, jsem si koupila kolíček na nos, jaký nosí akvabely. Teď sice před potopením vypadám jako blb (slušivá čepička, brýle a scvaknutý nos), ale svůj účel všechny pomůcky plní. :-) Pod vodou už mě nepřepadá panika a docela dlouho tam vydržím. A nejlepší je, že se můžu soustředit na potápění Josífka a nemusím přemýšlet nad tím, že se utopím.

Umíme spoustu nových úchopů a cviků ve vodě.

Jeden z hlavních je úchop nazvaný mašinka. Miminko leží u boku maminky na vodě na bříšku, částečně ponořené. Maminka jej drží oběma rukama ze stran kolem hrudníčku. Palce má svrchu na zádech, ostatní prsty jdou ze stran na hrudník dítěte.
Také v mašince už umíme děti zanořovat.

Ve starém známém kolotoči se učíme novinku. Pod vodou na chvíli pustíme ruku zpod hrudníčku dítěte, a když vyjíždíme z vody ven, rukou jej znovu chytneme. Z tohohle pouštění jsem měla zpočátku strach, ale už je za mnou, a pouštím Josífka úplně normálně.

Dětem posilujeme břišní svaly v páce. Držíme je co nejníž za boky, děti leží na zádech na hladině, částečně ponořené. V této poloze jezdíme po bazénu.

Další, co umíme nového, je, že učíme děti "skákat" do vody. Posadíme miminka na tyč, která vede kolem bazénu. Chytneme je oběma rukama kolem hrudníčku, lokty jim dáme mezi nohy (je to proto, aby se jim nožičky roztáhly a učili se skákat do vody s roztaženýma nohama) a odpočítáme: "tři, dva, jedna, hop" a děti sesuneme z tyče. Napřed by měl jít hrudníček, potom až zadeček.

Taky jsme si několikrát děti předávaly pod vodou. Teta Mirka nám je zanořila, my jsme se zanořily taky, kousek od ní a pod vodou nám miminka předala. Tohle bylo moc hezké, dívat se jak se Josífek směje pod vodou a natahuje na mě ručičky.

Umíme toho už hodně, že? Taky máme za sebou celých 15 lekcí. Přes vánoční svátky máme 14 dní přestávku, takže už teď se s Josífkem nemůžeme dočkat dalšího plavání...

 

                       
Reklama