Tak je za námi čtvrtý kurz Vodníčků a máme zase plno nových, hezkých zážitků. O druhé lekci vám nemůžu napsat nic zajímavého, protože jsme jen opakovali, co jsme se naučili, a žádná novinka se neděla. V třetí lekci jsme pro změnu chyběli, ale moje milé kolegyně, maminka Hanka a Radka, mi ochotně pověděly, že se mám připravovat na rodičovské potápění. :-/

Během třetí lekce k nám přibyla ještě malá Terezka. Kluci jsou teď v menšině (náš Josífek, Michálek a Honzík) a převažují holky (nová Terezka, Sabinka, Lenička a Ilonka). Na čtvrtou lekci ale nedorazila Ilonka, takže jsme plavali v šesti.

Ještě před samotným bazénem jsme si s dětmi řekli pár říkanek, udělali jsme Paci, paci a ukázali si, jak jsou děti veliké. Potom nám teta Mirka ukázala na panence, co se budeme učit nového, tzv. „máchání prádla“, kdy děti „mácháme“ ze strany na stranu, z bříška na zádíčka.

Ze začátku jsme měli v bazénu pár volných minut, kdy mi maminka Hanka několikrát po sobě předvedla, jak se malé Sabince schovává pod vodu … no hrůza. Chvíli mi to trvalo, ale i já jsem se odhodlala, nádech a už jsem byla pod vodou :-). Vůbec to nebylo tak strašné, jak jsem myslela. Jen jsem málem potopila i Pepína, protože jsem zapomněla, že ho musím držet dostatečně vysoko nad sebou. Zopakovala jsem si to ještě jednou, nanečisto, a už jsme šli cvičit s tetou Mirkou. Nejdříve jsme chodili po bazéně, drželi děti na vodě, učili jsme se „máchat prádlo“ a dělali jsme Kolo, kolo mlýnský. To se dá do vody velký kruh, rodiče se s dětmi rozestoupí kolem něj, děti se drží a točíme se dokola a cákáme do vody.

Potom přišlo opakování abecedy potápění, kdy teta Mirka obcházela miminka a na náš povel „á šup“ je zase polévala vodou. Náš Josífek a Hančina Sabinka byla označeny tetou Mirkou za nejšikovnější v abecedě potápění. No, ani nevíte, jak jsem byla pyšná…

A pak to přišlo. Teta Mirka si vzala Josífka, že prý když je tak šikovný, tak jej zkusí zanořit. Položila ho bříškem na hladinu, chytla ho pod bříškem jednou rukou, do druhé si vzala kelímek s vodou, a točila se s ním dokola. Nejdříve jen tak, pak mu na povel „á šup“ přelívala vodu přes obličej a na konec na povel začala lít vodu a pomalu jej zanořovala až pod hladinu a plynule jej zase vynořila.

Kdo by čekal, že se Josífek dusil, topil nebo ječel, ten by se mýlil. Moc se mu to líbilo a byl úplně v pohodě. Potom totéž zkusila teta Mirka se Sabinkou a ještě s malým Michálkem. Oba dva to zvládli stejně výborně jako náš Pepík.

Další na programu bylo schovávání pod vodu, tentokrát pod dohledem tety Mirky. I tehdy se mi to ponoření kráááásně podařilo. Jsem šikovná, no. :-)

Na konci teta Mirka ještě jednou několik děti zanořila pod hladinu, i Pepíčka, a mám dojem, že napodruhé se mu to líbilo ještě více.

Když jsme měli ještě trochu volné zábavy v bazéně, tak Hanka zkusila zanořit Sabinku bez předchozího polévání vodou a podařilo se jí to úplně krásně. Tak je zase před námi, ale to nevadí, my ji s Josífkem doženeme…

PS: a už se toho potápění vůbec nebojím :-)  

        
Reklama