Léto je v plném proudu. Většina z nás nejspíš v horkých letních dnech tráví volný čas na koupalištích a dovolenou u moře, tedy ty, které mohou, většina o tom sní v kancelářích. Osvěžení vodou je jistě příjemné, ale některé ženy chtějí, aby byl příjemný i pohled na jejich mokrý obličej bez rozmazaných očí. Jednoduše řečeno, líčí se i do vody. Pokud mezi ně patříte, měly byste tomu přizpůsobit správnou kosmetiku. Nemusíme se líčení vzdávat, pokud chceme u vody vypadat upraveně. Některým to sluší i s nahým obličejem, ale některé si chtějí nebo musí trochu „vypomoci“.

 

Opálené pleti svědčí lehké a přirozené líčení. Bohatě  postačí kvalitní řasenka a rtěnka, vybírejte si však jejich voděodolné varianty. Rtěnky jsou nejen voděodolné, ale také obsahují hydratační složky a ochranné faktory, vhodné jsou i lesky na rty. Pod voděodolnou kosmetikou se neskrývá pouze voděodolná řasenka, která je nabízena v široké škále. K dostání jsou také voděodolné oční stíny a tužky na oči. Užíváním této kosmetiky zabráníte tomu, že se barvy budou rozmazávat a drolit. Řasenky nemusí být jen voděodolné, můžete si i vybrat, zda chcete řasenku prodlužující, objemovou, řasenku zpevňující či barevné řasenky od černé přes hnědou až po růžovou.

Nemusíte se ale spokojit jen s řasenkou, byť ta bývá povětšinou základem. V dnešní nabídce lze objevit i stíny, make-up nebo rtěnku. Takže pokud si i ve vodě chcete připadat jako filmová hvězda, které se ani při sebedrsnější nebo srdceryvné scéně nerozmaže make-up, zkuste voděodolnou kosmetiku.

Největší problém zůstává při odstraňování této kosmetiky z obličeje. Obyčejná voda ani odličovače nepomáhají, co tedy? Pokud ho již nevlastníte, pořiďte si odličovač na bázi oleje, nebo přímo na voděodolný make-up. Pozor na odličovače očí, některé bývají agresivní, a proto je lepší si rovnou vybrat odličovač očního make-upu pro citlivé oči. Někdy stačí použít běžný „dětský olejíček".

Nu, to je pár rad pro ty, které se i do vody líčí. Já používám jen řasenku, a to výjimečně, ale opravdu jen výjimečně. Vlastně si nemohu vzpomenout, kdy jsem to naposledy udělala :-) Neplavu totiž jako paní lékarníková s naondulovanou hlavičkou,perfektně obkrouženými rudými rty, sytými modrými stíny a dlouhými černými řasami, krk zakloněný v nepřirozeném úhlu, abych tu nádheru nezničila. Já mám hlavu pod vodou, a pak se rozkoukávám, kde jsem a z očí "vytírám" vodu. Uznáte, že v tomto případě je líčení naprosto zbytečné. Ale tím nechci nikoho odrazovat - kdo chce do vody s líčidly, ať se toho nebojí.

Co vy, ženy-in?
Co Váš obličej a vodní živel?
Necháte se jen omývat, nebo pečlivě sledujete make-up?
Pokud se líčíte do vody, jaké prostředky používáte?
Měla by se žena líčit i u vody?

Napište mi, jsem zvědavá na vaše názory.

 

Reklama