Stříkání, šplouchání a smích. Ve vodě jsou děti prostě ve svém živlu. Při koupání se mohou všichni skvěle vyřádit. Stříkání nebolí, vodní bomby nikoho neporaní a přebytečná energie může doslova odplavat. Inspirujte se našimi tipy, jak ve vodě děti zabavit.

 

Rybolov

Pokud už stojí vaše dítě na nožičkách, běžte s tím na mělčinu velkého bazénu. Tahejte na šňůře barevnou plastovou rybičku sem a tam (případně vám postačí také plastová pet lahev). Vaše dítko se bude snažit rybičku ulovit. Samozřejmě než ji chytí, tak rybička uplave.

Vhodné pro děti od 18 měsíců

 

Hra na hrocha

Jste těžký líný hroch sedící ve vodě. Všichni ostatní se snaží hrocha rozzlobit. Hroch supí, funí a snaží se jednoho z okolí ulovit. Pokud se mu to podaří, hraje hrocha zase ten ulovený.

Vhodné pro děti od 2 let

 

Dešťové kapičky

Už i ti nejmenší jsou z vody nadšení. Nechte pár kapek ne příliš studené vody kapat miminku na čelíčko. Následně nechte dítěti vodu kapat na různá další místa na tělíčku a pozorujte reakci. Nakonec můžete miminku jemně vodou masírovat čelo a obličej.

Vhodné pro děti od 3 měsíců

 

Malování vodou

Naplňte vodou konev na květiny s malým hrdlem. S konví „malujte“ jednoduché obrázky na suchý beton, asfalt nebo na ztvrdlou hlínu. Kdo uhodne, co malujete? Větší děti mohou s konývkou malovat samy.

Vhodné pro děti od 3 let

 

Záchrana hraček

V obchodním domě hořelo. Teď po odjezdu hasičů a uhašení ohně je ale všechno pod vodou. Majitel obchodního domu chce ale některé hračky ještě zachránit. Pomůžete mu? Potřebujete vodě odolné hračky. Některé plavou na hladině, jiné u dna. Vy jste majitel a říkáte pomocníkům, které hračky z vody vylovit a v jakém pořadí. Kdo je vytáhne z vody rychleji?

Vhodné pro děti od 4 let

 

Houbová bitka

Vezměte kyblík s vodou a dovnitř naházejte houby na mytí. Na povel start děti vezmou nacucané houbičky a pokusí se vzájemně se trefit.

 

Pozor, nebezpečná kulatá ryba

Děti se drží v kruhu za ruce. Uprostřed plave míč (nebezpečná kulatá ryba). Děti se nesmí pustit a snaží se vodou cákat, co to jde, a natlačit balon na soupeře. Kdo se „kulaté ryby“ dotkne, vypadává.

 

Vodní bomby

Malé nafukovací balonky naplníme vodou. Můžeme s nimi po sobě vzájemně házet nebo hrát na honěnou. Kdo neuteče, bude brzy pořádně mokrý.

 

5 tipů pro bezpečné cachtání

+ Nikdy nespouštějte při koupání děti z očí, i když mají křidélka, kruh atd. Malé dítě se může utopit i v hodně mělké vodě.

+ Abyste se vyvarovali toho, že bude mít dítě sluneční úpal, dejte bazének pokud možno do stínu nebo pod velký slunečník.

+ Nezapomeňte dát dětem pokrývku hlavy.

+ Dětská pokožka je velice citlivá a potřebuje proto opalovací krém s vysokým faktorem.

+ Nezapomínejte ani na dostatečné doplňování tekutin.

 

Jak si hrajete s dětmi ve vodě vy? Máte zaručený způsob, jak prcka zabavit?

Reklama