Vodní hrad Švihov je skvostem, který stojí za to vidět zblízka. A nejlépe ze všech stran. Jedná se o nejzachovalejší a zároveň největší vodní hrad v Čechách. Také se o něm hovoří jako o posledním skutečném hradu u nás, neboť po něm už se stavěly pouze zámky.

hradsvihov

vodní hrad Švihov

Tuto neděli 12. června bude hrad Švihov patřit dětem. Pro ně i jejich rodiče je připraven pohádkový program s názvem: HRAD DĚTEM  ANEB HLEDÁ SE ŠIKULA

Zahájení programu začíná ve 14.00 hod.

A jak se hledá šikula?

Každé dítě ve věku 4 -13 let s sebou do soutěže přinese svůj výrobek, se kterým mu mohou pomoci rodiče. Soutěž bude věkově rozdělena. „Nejšikovnější šikula“ pak bude v 16. 00 hod. vyhodnocen a usedne na trůn, kde získá titul „Hradního šikuly“.

Po celý den, až do 18.00 hod. budou v prostorách hradu probíhat i další zajímavé atrakce, např. vystoupení kejklířů, malá módní přehlídka plavek, malování obrázků na tělo, výroba zvířátek z balónků, a seznámíte se i s průběhem natáčení Krkonošských pohádek.

Na závěr od 17.00 do 18.00 hod. proběhne hradní diskotéka. Rodiče jsou zváni také.

Pro dospělé zajímavost na závěr

Unikátností tohoto hradu je neskutečná zručnost stavitelů, kteří dokázali postavit chráněný objekt s důmyslným zařízením, schopným v mžiku okolí zaplavit vodou, a to včetně vnitřního nádvoří hradu, a zase ji vypustit, aniž by hrad utrpěl újmu. To si žádalo chytré hlavičky.

svihov

svihov

Neseďte doma – švihejte na Švihov

Autem: Po silnici č. 27 směrem na Klatovy. Do Švihova dojedete přibližně za dvacet minut, hrad je vidět už z dálky. V obci Švihov přijedete na náměstí, kde je parkoviště s parkovacími hodinami. Za stání se zde platíte od 1. dubna do 31. října od 8:00 do 17:00, a to do 120 minut 10 Kč, a za každou další započatou hodinu dalších 10 Kč.

Autobusem: Vystupte na zastávce Švihov, náměstí. Odtud je to asi 100 metrů k hradu.

Vlakem: Ze stanice Švihov u Klatov je to k hradu asi kilometr; výhodou je, že si s sebou můžete vzít do vlaku kolo.

mapa

blizko

zdroj: www.kudyznudy.cz a www.hradsvihov.cz

Dalši tipy:

Reklama