home

Koho byste řekli, že se nepodaří napálit? No, osobně bych si tipl, že třeba bývalého policajta. Jenže chyba lávky, i bývalý policista může skočit na lep, ale pěkně popořádku...

Moje tchyně je člověk skvělý. Tím se jí nechci nijak vlichotit, jen konstatuji fakt. Je to žena s neuvěřitelným smyslem pro humor a (v tomto případě bohužel) i značně silným smyslem pro solidaritu. Dříve - než nastoupila důchodcovskou kariéru - pracovala u policie, ostatně jako celá její rodina. Nyní si občas přivydělává po různých brigádách.

Os(t)udná koupě

Jednoho krásného odpoledne se moje tchyně vracela z brigády a na parkovišti ji zastavil snědší spoluobčan. Nabízel jí vodku Smirnoff za levný peníz, zcela bezostyšně přiznal, že ji ukradl, ale tvářil se u toho tak zoufale, že se tchyně rozhodla vodku koupit. Sama je abstinent, ale vzpomněla si na svou drahou dceru, která měla přijet na návštěvu - vodka je dobrý dárek.

A tak jsme dostali (kromě jiných darů) i úhledně zabalenou vodečku Smirnoff. Leč ani v naší domácnosti alkoholu příliš neholdujeme, tak vodka skončila na několik měsíců v baru.

Nemocný pejsek

Po čase nám onemocněl pes a dostal spoustu léků. Mezi nimi i homeopatika, která se měla rozdělávat do tekuté podoby s vodou a alkoholem. I vzpomněli jsme na vodku a používali k rozdělávání ji. Tedy já - též abstinent - ji k této činnosti používal.

A čas šel dál.

Narozeniny

Až jednoho krásného dne moje maminka slavila narozeniny, tak jsme sezvali nějaké její kamarádky. Jak je uctít? Nalijeme jim tu výbornou vodku!

Stalo se. Kamarádka Věra se napila, ztuhla a vyprskla smíchy.

V tu chvíli ztuhli všichni ostatní - co se děje?

No, nejprve mi nikdo nevěřil, že voda místo vodky není můj šprým. Tak si představte, že celou tu dobu jsme žili v domnění, že vodka je pravá - no, nechte něco připravovat abstinenta... Šikovní zlodějíčci ji dokonce dokázali nějak zapečetit!

Inu, co vám budu povídat, zasmáli jsme se té taškařici a ještě pár dní se bavili myšlenkou, co by se stalo, kdybychom vodku (jak jsme také plánovali) poslali jako dárek dál. Bavila nás třeba představa, že ji někdo dá coby prezent svému nadřízenému. Naštěstí se tak nestalo.


A co vy, milé čtenářky, naletěly jste někdy nějakému pokoutnému prodejci? Dnes si o tom budeme celý den povídat!

  • Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

  • ... prodejcích podomních.
  • ... prodejcích na parkovištích.
  • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

Reklama