Svět se o vodce ABSOLUT dozvěděl v roce 1979, kdy byla poprvé představena ve Spojených státech. Ovšem Absolut rent Bränvin neboli absolutně čistá vodka se ve Švédsku vyráběla již sto let před tím. Dnes je k dostání na 126 trzích po celém světě, ze všech destilátů zaujímá čtvrté místo a je značkou číslo dvě mezi vodkami. V loňském roce dosáhla spotřeba neuvěřitelných 96 milionů litrů, denně se vyrobí 500 tisíc lahví. I přes tak ohromný nárůst (z nějakých devadesáti tisíc litrů ročně) se vodka ABSOLUT vyrábí stále na jednom jediném místě, a to ve švédském Åhusu. Licenční výroba nepřipadá v úvahu, protože veškeré suroviny (pšenice, voda atd.) pocházejí z blízkého okolí destilérky. Že by podobnost s naším pokladem - Becherovkou…?

 

Úspěch vodky ABSOLUT spočívá v jedinečném procesu zpracování ozimé pšenice, kterému se říká kontinuální destilace a kterou praktikoval již od prvopočátku vodkový král Lars Olsson Smith. Po destilaci je produkt podroben čtyřfázovému filtračnímu procesu, a tím vzniká jeden z nejčistších destilátů na světě. K uspokojení chutí co nejširšího spektra konzumentů se vodka vyrábí v několika příchutích, například citron, mandarinka, grepfruit, vanilka či papričky jalapeňos. Mimochodem víte, čím se vyplachují prázdné lahve před jejich naplněním? Ničím jiným než samotnou vodkou, aby nic nemohlo ohrozit její vytříbenou, čistou chuť.

 

Design lahve kopíruje tradiční lékovky, které se ve Švédsku používají již 250 let. Stejně tak byl převzat i přímý popis na skle. Proč schovávat za vinětu ten čistý a průzračný poklad?! Osobitá chuť a originální obal si vyžádaly stejně neotřelý způsob propagace. Za tou stojí newyorská reklamní agentura TBWA, která přišla s konceptem, v němž je lahev vodky ABSOLUT tím jediným hrdinou. Netrvalo dlouho a na vizuálním pojetí začali pracovat přední umělci jako Andy Warhol, Keith Herring a další. Ve sbírce současného umění bychom dnes našli čtyři sta děl ztvárňujících našeho hrdinu.  

 

Chystáte se na vánoční párty? Na míchání skvělých drinků? Pak nezapomeňte na vodku Absolut! Můžete jí navíc vyhrát v naší soutěži!

Další zajímavosti o ABSOLUT se dočtete na www.absolut.com. Pokud chcete vyzkoušet super recepty na drinky a koktejly, najdete je na www.absolutdrinks.com.

Reklama