Čtenářka s nickem Vodfon si upekla „originální“ dort ke svým čtyřicátinám. V čem byl originální se dozvíte v dalším kulinářském příspěvku.

Krásný den.
Můj velký trapas jsem si sama upekla na své 40- narozeniny. Pekla jsem velikánskou podkovu a zapomněla sundat papíry na pečení.  Celé jsem to pomatlala krémem.  Kdyby to nemělo papírovou chuť, tak to je určitě jeden z nejoblíbenějších receptů.  Koláč se slanou drobenkou jsem jednou upekla, na počest mých dětí, které se vrátili ze školy v přírodě. Myslím, že po tomto chuťovém zážitku,  se pokoušely o návrat zpátky. Ale musím uznat, že koláč ze slanou drobenkou, je pro oko lákavější. Ta slaná krustičká, je prostě nádherná.

Doma vaříme já i manžel, ale nesmíme být oba v kuchyni. Pak se bijeme.. Manžel vaří opravdu skvěle, ale syn je lepší. Je opravdový profík. Učí na hotelové škole a ty jeho jídla, jsou opravdu repre!!! Když jsme  k nim pozváni, na oběd,i ta má slinivková dieta, vypadá skvěle. Není nic krásnějšího, než mít doma dva vařící chlapy! Ten starší u toho sice nadává, ale už jsem si zvykla. Vždy vyklidím vařící pole!!!

Vodfon

pozn. text nebyl redakčně upraven

_____________

Slaná krustička? Hmmm, ale to mohlo být dobré:) Děkuji za příspěvek a pozdravujte své dva kuchaře ))

Saša

Tématem dnešního dne 31. května je: Jídlo, na které nezapomenu

Pokud jste čerstvé nevěstinky, anebo bydlíte se svým přítelem jen krátce, možná si na své první uvařené jídlo ještě vzpomenete, ale my to téma malinko zpestříme i pro ty, co už mají první jídlo nějaký ten pátek za sebou, žijí ve společné domácnosti dlouho, ale také pro ty, které jsou třeba sami.

Napište nám - např.

  • Jaké jídlo máte nejraději
  • Jaké jídlo vaříte nejraději
  • Jaký máte největší zážitek z vaření
  • Co se vám kdy povedlo či nepovedlo
  • Zda vaříte lépe vy nebo váš partner
  • Jaké bylo vaše nejoblíbenější jídlo u maminky
  • A nebo také jaké nejzajímavější jídlo jste ochutnaly v zahraničí

Napište prostě co chcete, nechci po vás konkrétní odpovědi, ale příběh, který se týká vaření a na který ráda vzpomenete. A můžete klidně přihodit i nějaký „netradiční“ recept, který se třeba u vás dědí po generace (můžete a nemusíte).

Pište na radakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A protože věřím, že kuchařinek je nás velká spousta a veselých příběhů ještě víc, výherkyně budou tentokrát vylosovány dvě.

Jedna od nás dostane kuchařskou knihu: Labužníkovy historky (skvělá, také jsem ji četla a pobavila mě), a druhá obdrží dva elegantní šálky s podšálkem od firmy Tescoma.

kniha

salky

Hezký den s Ženou – in (a s vařečkou))

 

 

 

 

Reklama