Dobrý den. Do práce jsem nastoupila před 27lety, za hluboké totality.Nastoupila jsem na ARO, kde byla práce velice náročná , jak fyzicky, tak psychicky.

Jezdila jsem současně i na rychlé záchranné službě. Tehdy ještě  jezdily ty staré nízké sanitky. Nikdo tam nechtěl sloužit, tak jsme to dostali příkazem. Odtud mě vysvobodilo těhotenství.

Pak jsem nějakou dobu pracovala jako dětská sestra na obvodě a taky v jesličkách. Obojí bylo skvělé, ale díky mateřské, jsem se toho musela vzdát. Poslední zaměstnání, kde jsem byla 15 let, byla zachranná služba, kde jsem pracovala jako dispečerka.

Byla to hodně náročná práce, hlavně psychicky.

Ve dne, v noci jsme byly jedna na službě. Každá zodpovědna za svojí práci. Všechny hovory byly nahravány, každá byla zodpovědna, za to co řekla. A zachovat klid bylo někdy  zcela nemožné. Nejvíce mě vytáčeli ožralci, byli sprostí a vulgární. Zavolali i 50x a člověk  je nemohl ani někam poslat.
Nejvíce na psychiku působily ty chvilky, kdy najednou volali i 3 lidé  a všechny vozy byly vyjety. To byly situace na infarkt!
Obsluhovala jsem 4 telefóny, z toho dvě 155. Chyběly mi někdy fakt ruce. A to jsem dávala všechny výjezdy i do počítače.
Často lidé chtěli vysvětlit 1. pomoc. Ne vždycky bylo tolik času, kolik bych potřebovala.

Divím se, že jsem si tehdy uhnala jen zhnilý žlučník. A když jsme prosily, ať děláme ve dvojici, tak na to nebyly nikdy peníze.
O své zaměstnání jsem naštěstí přišla. Spojovaly se všechny záchranky. Musela bých jezdit do Frýdku- Místku, tak jsem to  dmítla  Mám to dost daleko. Radši jsem vzala místo na pohotovosti, tam se sice dělaly i 24. hod.služby, ale měla jsem to v místě bydliště. Tu jsem dělala 3 roky, taky mi to zrušili. Mám smůlu, kam já se hnu, to se ruší!
Vodfon

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Řeknu Ti to z pohledu člověka, který již několikrát pomoc volal. Tvé práce si hluboce vážím. Leckdy člověk žasne, co jsou lidi na druhé straně drátu, bez toho, aby byli na místě, odkud se volá, pro vystresované volající schopni udělat. Potřebujeme takové profese. Míša

Reklama