Krásný den. Na plesy jsem chodívala moc ráda, ale nejvíce se mi zamlouvaly ty venkovské! Nelze zapomenout na první taneční prodlouženou. Nejvíce jsem si dala jsem si záležet na výběru šatů.

Tehdy nebyly v módě šlehačkové dorty, nicméně není dne ani hodiny, kdy by světu nevládl nějaký ten trend.

Tehdy letěla vínová barva a  korzety a moje 1. společenské šaty odpovídaly oběma těmto kriteriím. Přípravu jsem si náležitě užila a slavnostně naladěna jsem konečně vyrazila ke kulturnímu domu, se sebevědomým úsměvem na rtech. Moje seběvědomí nikterak nesnížil fakt, že nejedna slečna honosila evidenntně dražším a hezčím modelem.

První menší otřes jsem zažila, až ve chvíli, kdy jsem potkala slečnu v úplně stejném modelu.  Marně se snažila má kamárádka situaci  zachránit , když při každém setkání s dotyčnou mi opakovala: " Tobě to sluší víc!" Večer pomalu plynul a  najednou vidím, jak se přede mnou zavlnila vínová látka. Najednou mi došlo, že přede mnou stojí moje šaty, tento večer již potřetí. Byla jsem na infart Nadávala jsem si a proklínala šaty, škubala vlasy.. To jsem ještě nevěděla, že se v prostorách kulturáku pohybuje celé vínové kvarteto.

Na plese jsem už dlouho nebyla, ale obliba  korzetových živůtků mi zůstala. Miluji upnutou módu, jak na ples, tak v civilu. Na večírky chodím ráda v kalhotech, v létě upřednostňuju šaty.

Vodfon

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Stejnou situaci jsem zažila na maturáku. Když jsem přišla do hospody, kde jsme měli základnu, na věšáku jsem našla stejné šaty, jako jsem se chystala vytáhnout z tašky. Zoufale jsem křičela, čí jsou. Od baru se ozvala ta nejhubenější spolužačka, která při nástupu měla stát jen ob jednoho kluka vedle. Ty šaty byly tak upnuté a ona tak hubená! :) ...no asi taky nebyla nadšená...

  • Chodíte tančit? Co si na ples oblékáte?
  • Nosíte pokaždé něco jíného, nebo to zvládáte v jednom úboru?
  • Jak vypadají vaše večerní šatičky?
  • Dáváte přednost kalhotám?
  • Co podpatky, dokážete v nich přejít sál bez úhony? A tančit?
  • Na jaké plesy chodíte? Co tombola? Co jste kdy pěkného vyhrály? Jak vám to jde na parketu, jste vidět, slyšet? Co nějaké veselé plesové historky?

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: plesy

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a jedna z vás vyhraje parfém Lolita Lempicka.

vyhra

Reklama