Krásný den.

Svůj byt jsem měla již za svobodna. Sestra si postavila barák, tak jsem od ní odkoupila dvoupokojový družstevní byt za 14 tisíc. Asi každý pochopil, že mluvím o době již historické.

Jako první jsem si přestěhovala z domova mojí postýlku. Doma už bylo těsno. Potřebovala jsem mít místečko, kde se uchýlím po mých těžkých nočních službách na ARO. Protože v bytečku bylo teplíčko a místo kde přespat, s mým nástavajícím mužem jsme zde téměř bydleli. Venku bylo hnusně, takové léto fakt nepamatuji. Nebo spíš pamatuji! Celý den jenom chcalo a chcalo chcalo, tak jsme do roka měli miminko. Vůbec jsme se tomu nedivili. Pak následovala svatba. Byli jsme dost chudobní, ale vůbec nám to nevadilo. Muž byl sirotek a domov byl pro něj všim. Vyhlídka, že nebudu mít tchýni, byla skvělá. Uměl vařit, péct  takový domácí typ. Předtím bydlel na ubytovně,tak jsem ho ubytovala u sebe a natrvalo. Byl za všechno moc vděčný. Než jsme si koupili ložnici, spal na zemi. Říkali jsme tomu americká postel( amerikán). Ráno schoval peřiny do peřináče a bylo ustláno. Já s mým bříškem, jsem se tak akorát stěží, doštráchala na mojí válendu.

Kuchyňská linka v našem bytečku byla, tak stačilo koupit stůl, židle a poličku. Vystavení různých kořenek a váziček, to miluju. V tom cítím teplo domova. Z novomanželské půjčky jsme si toho koupili poměrně hodně. Nejprve však ložnici, abychom nestrašili s amerikánem. Jenom je velikánská škoda, že nemůžu ukázat fotky, které mám jen  papírové. Manžel maloval celý byt sám. Ložnice byla růžová a na stěny, šablonkou namaloval červená srdíčka. Vypadalo to jak tapeta. V obýváku, který byl zelený, namaloval linky kolem všech stran, asi 20 cm od kraje. Vnější strana byla tmavší a vnitřní světlejší. V rozích nahoře namaloval obloučky a byli jsme jak na zámku.

Úplně nejkrasnější byla koupelna.Původně to však bylo hnusné bytové jádro,  jako měli ostatní. Když jsme se sprchovali, vždy se s námi sprchoval i soused pod námi. Vždy zuřivě přiletěl a líčil své dojmy.Prý mu teče voda na hlavu. Marně jsem mu vysvětlovala, že my se nekoupem. Tuhle hroznou koupelnu nám byt. družstvo naštěstí obložilo nádhernými kachličkami, ani za to nic nechtěli. Podél celé koupelny přimontoval manžel poličky a zrcadla. Konečně jsem měla kam vystavit ty krásné šampóny z tuzexu, které mi každý záviděl. Celý barák k nám chodil na exurzi.

Jenom nepochopím jak jsme mohli z novomanželské půjčky 30 000 Kč nakoupit ložnici, obyvák,ledničku a pračku,  ne automatku, tu měli jenom boháči.

 Když jsem podruhé otěhotněla, vyměnili jsme svůj byteček za větší, za čtyřpokojový. A v něm bydlíme dodnes.

Vodfon

Pozn. red. : Text nebyl redakčně upraven

Úplně jsem si představila to vymalování :) Manžel bude asi šikulka...


Dnešním tématem dne je Zařizování vašeho bytu či domu.

  • Dělalo vám zařizování nového bytu radost?
  • Kolikrát už jste byt či dům zařizovaly?
  • Jak zařizování probíhalo?
  • Co byl pro vás největší problém?
  • Pomáhal vám při tom někdo?
  • Zařizovaly jste bydlení s partnerem?
  • Docházelo k nějakým sporům či hádkám kvůli odlišnému vkusu a představám?
  • Mluvili vám do toho rodiče?
  • Co byste dnes udělaly v bytě/domě jinak?
  • Máte-li nějaké fotografie k tématu, pošlete je...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: zařizování

Výherce se může těšit na 7denní omlazující péči od Avonu.

vyhra

Reklama