Čtenářka s nickem Vodfon hlídá kromě vnoučátek už i jejich děti. Jejím snem je hlídat je všechny na vesnici, v oáze klidu, pípajících kuřátek a lidské sounáležitosti. Hezky napsáno.

Krásný den.

Když se můj synovec a neteř narodili, bylo mi 6 let. Když jsem je občas hlídavala, hlídali jsme se navzájem. Pocházím ze šesti dětí a já jsem nejmladší. Dnes přišla řada na mně a hlídám já kromě vnoučátek i jejich děti. Mým snem je,  hlídat  to všechno na vesnici. Tam bych si k mým třem kavalírům, pořídila opět kolii. Všechny ty dětičky co ke mně chodí, moje pejsky milují a je to vzájemné.  Kouknu se na seriál z vesnice a říkám si:“Proč se ještě po padesátce, pinoším ve městě?“ Za chvílí na mně budou řidiči s kšiltovkama troubit na přechodu,ať se už konečně rozběhnu přes zebru a drobné budu dolovat z peněženky s opravdu dlouhými časovými prodlevami....Šli jsme na procházku s neteřinkami, vnoučátky a pejsky. „ Heléééééééé, dejte si toho čokla na řemen“! zařvala na mně dáma ve žluté silonové teplákové soupravě, rozkročená v holinách, do kterých byly zaklesnuty lýtka. Měla šusťákovou soupravu a kalhoty od ní vypafaly jako legíny. V bojovém postavení, zahlesnutá do vrat svého statku vypadala dost směšně. Byla jsem z toho dost konsternována , že i přes mou náturu sprosťaka, jsem se zmohla na „Prominte“. Děti i psi  koukali s otevřenou pusou.

Klid vesnice, je klid vesnice. Vyrážím do terénu, nad hlavou modré nebe. V hlavě sama pozitiva, v podpaží ohmatané vydání staré babičky, vzhhůru do oázy klidu, šumících stromů, na jaře pípajících kuřátek  a lidské sounáležitosti. Tak si představuji hlídání celé mé rodiny.  Můžou se hlásit i dospělí.-Neteře, synovci, vnoučátka ani pejsci, by určitě nebyli proti.

Vodfon

pozn.text nebyl redakčně upraven

___________

Milá Vodfon, děkuji za milý příspěvek. Pobavila mě věta: „Kouknu se na seriál z vesnice a říkám si:“Proč se ještě po padesátce, pinoším ve městě?“ No zřejmě proto, že všechno má své pro a proti. Klid vesnice člověk ocení asi až s přibývajícím věkem, v mládí upřednostňuje ruch velkoměsta:)

Saša

Téma dne 23. května - tety a strejdové, jezdí vaše děti k tetě na prázdniny?

Tety a strejdové zaujímají v rodinné hierarchii významné místo, třeba jako babičky a dědečkové. „Jedu k tetě (strejdovi) na prázdniny,“ je pro naše děti natolik samozřejmé, jako kdyby řekly: „Jdu do školy“. Pokud tedy sourozenecké vazby s jejich rodiči fungují.

  • Také jste jako malé jezdívaly „k tetě“ na prázdniny? A posíláte dnes i vy své děti k tetě na prázdniny? A nebo třeba jen na víkendy, na hlídání?
  • Jaký mají vaše děti vztah ke svým tetám a strejdům, tedy k sourozencům vašim či vašeho manžela?
  • A jaký máte vztah ke svým neteřinkám a synovcům vy sami?
  • Navštěvujete se?
  • Svěří se vám třeba neteř s tím, co by nesvěřila ani své mamince?
  • Vychází váš synovec se svým strejdou lépe než s vlastním tátou?

Otázek na toto téma se dá položit desítky, různě je naformulovat. Tak jako jsou různě naformulovatelné i rodinné vztahy mezi sourozenci a dětmi jejich dětí.

Těším se na příspěvky k tomuto rodinnému tématu, pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejhezčí odměníme opalovacím olejem Garnier - může se hodit, až vaše děti pojedou „k tetě na prázdniny“, a také vlasovým balzámem Gliss Kur - ten se může hodit pro tetu i pro vás. :)

darek

 

Reklama