Jen málo věcí je v životě člověka vyspělé společnosti tak samozřejmých jako voda. Ale co o ní vlastně víme?

Dle některých definic je voda, H2O, chemická sloučenina vodíku a kyslíku podmiňující život na Zemi. Člověk bez vody může přežít maximálně čtyři dny…

Zde stojí za připomenutí důležitost pitného režimu. V letních měsících byste měla vypít alespoň tři litry tekutin, po zbytek roku dva. Tekutiny byste měla doplňovat rovnoměrně v průběhu celého dne. Snažte se pít v pravidelných intervalech vždy po 150 ml vody, což odpovídá zhruba jedné skleničce. Vyvarujte se alkoholických nápojů, kofeinu, mléka a slazených nápojů. Žádoucí jsou naopak nápoje neslazené (např. ovocné čaje) a především pak vody. Část přijatých tekutin by měla patřit i vodám minerálním, zbytek je možné doplnit obyčejnou pitnou vodou.

Voda pokrývá bezmála dvě třetiny povrchu zemského. Jen o něco menší procento (průměrně 60 až 65 %) zabírá voda v lidském těle. Průměrná spotřeba vody ve Velké Británii činí 135 litrů za den a osobu. Průměrný Američan spotřebuje denně 375 až 660 litrů. Vodu používáme k hygieně, praní, mytí nádobí, ani spláchnutí záchodu se bez vody neobejde. Ale čím dál méně se obyčejná voda používá k uhašení žízně. Střídají ji limonády, ochucené minerálky, čaje…  A možná je to trochu škoda, neboť i obyčejná voda může být neobyčejně dobrá.

Když vodu, tak kvalitní

Protože jste to, co pijete, pijte jen to nejlepší. Nechte každý den obnovit své tělo nejčistší vodou pocházející z pradávných výšin francouzských Alp. Vyzkoušejte dvě výborné značky, dvě hvězdy mezi vodami. Neperlivou vodu Evian a perlivou Badoit!

Znáte historii Evianu? Pokud ne, tady je Markýzův příběh

Historie Evianu sahá až do období čtvrtohor, kdy se Rýnský ledovec sesunul směrem k severním Alpám a zanechal za sebou morény bohaté na minerály. Samotná voda však začíná svoji pouť v podobě dešťové kapky nebo vločky na mohutných štítech francouzských Alp v oblasti Chablais, na náhorní plošině Vinzier.

Voda se časem pomalu filtrovala a přešla několika geologickými vrstvami. Tak získala bohaté množství minerálů, které zároveň slouží jako její přírodní ochrana.

Až v roce 1789 markýz de Lessert objevuje v alpském městečku Evian les Bains osvěžující chuť a ozdravující účinky pramene Cachat.

eEvian

Po 15 letech přírodní filtrace ve francouzských Alpách vytéká voda Evian dokonale čistá s vyrovnaným obsahem minerálů. Tento geologický zázrak, jenž se zrodil v srdci Alp, se vždy stáčí do lahví přímo u zdroje. Voda Evian zaručuje maximální ochranu, protože zůstává naprosto nedotčena člověkem až do okamžiku, kdy ji nesete k ústům.

Naprosto si vás získá svou chutí, v níž se odráží alpská čistota a dokonalá rovnováha minerálů. Neperlivá voda Evian je značkou č. 1 mezi přírodními minerálními vodami po celém světě. Je to voda doporučena světovými šéfkuchaři a sommeliéry ke skvělému stolování. Evin nikdy nezestárne, neboť prostřednictvím inovace a kreativity Evian neustále pečuje o svého mladistvého ducha.

V České republice je voda Evian dostupná v PET lahvích pro pohodlí doma i na cestách a ve skleněných lahvích pro váš výjimečný zážitek při stolování.

fBadoit

Pochází z pramen St. Galmier ve Francii, který je vyhlášen pro svoji kvalitu již od roku 1778. Badoit je přírodní jemně perlivá minerální voda přirozeně sycená, která pochází z podzemního, dobře chráněného zdroje.

Badoit je ve Francii perlivou vodou č.1 a těší se doporučení světových šéfkuchařů a sommeliérů.

V České republice je voda Badoit dostupná ve skleněných lahvích o obsahu0,33 l a 0,75 l a setkáte se s ní ve vybraných restauracích, barech a kavárnách.

 

Více informací o perlách mezi vodami neperlivé vodě Evian a perlivé vodě Badoit se dozvíte ZDE.

Reklama