V současné době je to již standard. Co ale se starší, krásně vzrostlou zahradou? Přece do ní nebudete kopat a rýt? Jde to i jinak. Současné systémy umožňují mnoho variant, a proto je možné použít automatický systém zavlažování i při minimálním zásahu do zahrady.

karcherkytky.jpg

Když si chcete užít dovolenou a bojíte se, že vaše zahrada tak dlouho bez vody nevydrží a na sousedskou výpomoc se nelze úplně spolehnout, dokáže vám pomoci automatický systém. Klidně můžete odjet na dva či tři týdny a pořádně si dovolenou vychutnat bez toho, že se budete o zahradu bát.

Když šetříte vodou

Kärcher vyvinul pro kapénkovou závlahu i běžné zavlažování Kärcher Rain System, který kombinuje výhody obou typů zavlažování. Na rostliny působí stejně jako déšť, ale pouze v místech, kde je to potřeba. Jedná se o ekologické a úsporné zavlažování bez zbytečného plýtvání vodou. Kärcher Rain System ideálně zakomponujete mezi keře i do zeleninových nebo květinových záhonů. Voda se dostane beze ztrát přesně tam, kde jí je zapotřebí. Systém pracuje s tlakem až 4 bar a lze jej přizpůsobit téměř jakémukoli typu zahrady.

Podívejte se na snadnou montáž systému, kterou zvládne snad každý.

Je libo déšť?

Rostliny s různými nároky na množství závlahy se budou jen zelenat se sadou Kärcher Rain Box, která představuje efektivní a úsporné zavlažování podle potřeby. Je navržena tak, aby ji bylo možné namontovat bez použití nářadí. Obsahuje vše, co budete k zavlažování potřebovat – od přípojky na vodovodní kohoutek, přes spojky, filtr, 15 m dlouhou hadici systému Kärcher Rain System, která je určena k upevnění manžet a 10 m dlouhou hadici pro kapénkovou závlahu. Samozřejmostí jsou také T-díly s regulací, I-díly, 10 manžet pro kapénkovou závlahu a sada kolíků k upevnění hadic.

karcherkytky1.jpg

Inteligentní systém zavlažování, který se přizpůsobí rostlinám

O pravidelnou zálivku i v době vaší nepřítomnosti, ať už krátkodobé nebo dlouhodobé se postará speciální zavlažovací automat SensoTimer ST6 eco!ogic. Dokáže okamžitě reagovat na změny vlhkosti v půdě a podle toho rostliny automaticky zavlažuje s ohledem na jejich potřebu vody v celkem 5 nastavitelných úrovních vlhkosti. Speciální senzor každých 30 minut změří vlhkost půdy a zavlažování spustí sám, jakmile vlhkost klesne na nižší hodnotu. Denně můžete nastavit až 2 zavlažovací doby s maximální dobou zavlažování 90 minut.

Ani kapka nazmar

Ergonomická zalévací tyč Kärcher Premium (doporučená cena 680 Kč) kombinuje prvotřídní funkčnost, perfektní ergonomii a elegantní design. Usnadní vám spoustu  práce se zaléváním zavěšených rostlin, ale i menších a středně velkých ploch a zahrady. Optimálního zavlažování lze dosáhnout pouze dokonale nastaveným obrysem postřiku. Obrys postřiku a množství vody lze přesně nastavit podle potřeby a šetrně podle jednotlivých rostlin a zajistit tak příkladnou péči o ně. Nedochází tak ke zbytečnému plýtvání, protože voda se dostane ve správném množství přesně tam, kam má. Jak sofistikované.

karchermrkev.jpg

Někdy lze zajistit zahradu nebo uklízet s úsměvem. Nevěříte? Podívejte se na blog www.svetcisteni.cz

karcherkytky2.jpg