Světový den vody, který připadá již osmnáct let na 22. března, připomíná význam této životadárné tekutiny pro člověka i přírodu. Ale i to, že více než miliarda lidí na světě trpí nedostatkem čisté, pitné vody nebo k ní vůbec nemá přístup.

Jeden přístroj z limitované edice zajistí v Keni vodu pro jednoho člověka na celý rok¨

Soda

SodaStreamNa konci března se v prodeji objeví novinka - limitovaná edice charitativních přístrojů SodaStream Jet (za 1.790 Kč)a SodaStream Genesis (za 1.990 Kč) v zeleno-bílé barvě. Během několika vteřin si doma připravíte svoji vlastní sodovku nebo nápoj z čerstvé kohoutkové vody, a ještě Vás může hřát dobrý pocit. „Koupí přístroje přispějete částkou 18 Kč (1 USD) a pomůžete zajistit v africké Keni pitnou vodu pro jednoho člověka na celý rok. Z takto získaných peněz totiž vybuduje Nadace „Water Project“ ručně hloubené studny u základních a středních škol v západní Keni. Každá studna poskytne pitnou vodu přibližně 200 - 400 žákům a lidem z blízkého okolí po dobu nejméně deseti let. Jen v České republice přispějeme Nadaci „Water Project“ částkou vyšší než 0,5 mil. Kč a pomůžeme tak zpřístupnit pitnou vodu 30.000 lidem“, říká Michal Panis, brand manažer značky SodaStream pro Ćeskou a Slovenskou republiku.

Součástí limitované edice je i trojice prémiových citrusových sirupů: z mexických limetek (Mexican Lime), floridských grapefruitů (Grapefruit Florida) a pomerančů ze španělské Valencie (Orange Valencia). Z balení o objemu 375 ml, které stojí 99 Kč, připravíte asi 9l chutného nápoje.

Krabice, v níž nový přístroj zakoupíte, je z recyklovaného papíru. Limitovanou edici dobře doplňuje dvojice lahví s poselstvím „Lepší než recyklace“, v nichž si můžete opakovaně připravovat osvěžující nápoj podle své chuti. V průběhu tří let tím ochráníte přírodu přibližně před 2.000 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami. Přístroje, sirupy i náhradní bombičky zakoupíte v široké prodejní síti a v e-shopech.

Víte, že...

  • SodaStreamJe toho spousta, co sužuje více než miliardu lidí - strádání, chudoba, nemoci...Seznam by mohl být velmi dlouhý. Většina problémů však má společnou příčinu, kterou je nedostatek pitné vody.
  • Celosvětově zemře každé čtvrté dítko na některou z nemocí, způsobených špinavou vodou, dříve, než se dožije pěti let.
  • Často děti putují i několik kilometrů, aby nabraly vodu k pití a vaření. Někdy i docela obyčejnou a bohužel zdravotně závadnou dešťovku.
  • Dostatek vody změní životy mnohým z nich: dívky budou moci začít chodit do školy, ženy i muži budou mít dost sil, aby mohli pracovat. Políčka, která bude možné zavlažovat, ponesou úrodu - a tolik potřebnou potravu. Řetězec beznaděje se zpřetrhá. Pomoci můžete i vy - koupí jednoho přístroje přispějete Nadaci „Water Project“ a zajistíte pitnou vodu pro jednoho člověka v africké Keni na celý rok!

Proč SodaStream

SodaStream

Se systémem SodaStream si snadno připravíte z pitné kohoutkové vody pestrou škálu perlivých a ochucených nápojů. Navíc zrovna s tolika bublinkami, kolik jich máte rádi, protože si intenzitu sycení volíte sami stiskem tlačítka. SodaStream využívá plnitelnou bombičku a nepotřebuje ke svému provozu již nic víc, než čerstvou vodu. Navíc ušetříte přírodu zbytečné zátěže, kterou představuje výroba a doprava balených nápojů i likvidace plastových PET lahví nebo plechovek, z nichž končí valná většina (podle odhadu 80%) navzdory ekologické osvětě ve směsném odpadu. Součástí systému je i široká nabídka sirupů SodaStream pro výrobu domácích limonád i míchaných nápojů. Z jedné lahve sirupu připravíte podle druhu a vlastní chuti 6-18l nápoje. Jedna bombička vystačí až na 80l perlivé vody a lze ji snadno vyměnit za plnou (za cenu plynu, tj. 199 Kč) v široké síti prodejců.

Více na www.SodaStream.cz, www.facebook.com/SodaDoma

Reklama