První příspěvek nám poslala čtenářka, která v lednu oslavila „půlkulatiny“. A jaké je její životní krédo? Snažit se žít naplno každý den!

Děkujeme, milá Mamijarko, za moc hezký příspěvek. Ať se daří a vnučky vám dělají jen samou radost!


23. ledna mi bylo 55 let. Stárnutí si moc nepřipouštím a snažím se žít naplno každý den.

Samozřejmě, že se občas před zrcadlem zkoumám a počítám vrásky,ale naštěstí jsem obdařena celkem hezkou pletí a známky stárnutí u mě postupují pomaleji. Dcera mi říká, že jsem hezky „papulatá“ a tak vrásky nemají šanci.
n

Svůj věk pociťuji spíše po stránce fyzické a v tom, že začínám mít zdravotní potíže a trvá mi déle rekonvalescence. Bolí mě záda a už nejsem tak mrštná a ohebná jak dřív. Naštěstí moje vnoučata mě udržují jakš takš v kondici a s nimi vždycky o pár let omládnu i díky tomu, že s nimi není nikdy nuda a od srdce se s nimi zasměju. Abych nelhala a nevynášela se do nebes, kupuji si krémy na zralou pleť a vrásky,to bych přeci ano nebyla ženská,abych o sebe nijak nedbala. I když bych měla už zdravěji jíst a udržovat se preventivně v kondici, přiznám se, že se k nějaké činnosti rozhoupávám dlouho a jelikož mám ráda dobré jídlo, zdravá výživa mi nic moc neříká. Ale nekouřím a nepiji, jen občas sklenka červeného na krvinky proběhne.

Omládnout bych chtěla jak kdy. Když bych potřebovala více sil a energie, říkám si, že kdyby mi bylo 20, tak by to hned byla jiná písnička a taky je problém v mém věku najít zaměstnání. Mám ten nejhorší věk pro potenciální zaměstnavatele,ale člověk bojuje, jak se dá.

Celkem jsem musela i přemýšlet, když mi bylo sladkých a kouzelných náct..bylo to již dávno,ale s tím se spíš pojí období studií a prvních lásek. Bylo to krásné období,ale jsem ráda, že jsem si prošla všemi obdobími a ted je mi dobře.

Narozeniny prožívám jako každý jiný den. Jsem sama a přeje mi jen dcera s jejím partnerem a moje milované vnučky. Dáme si kávu a zákusek, chlebíčky a strávíme hezké odpoledne. Když mi zemřel syn, neměla jsem do ničeho chuť. Neslavila jsem nic, a až moje dvě sluníčka, která se dceři narodila mě opět vtáhla do života a moje dvěvnučky mě naučily zase si užívat života. A na svůk věk nehledím. Jsem přeci babička.

Na fotce jsem se svojí vnučkou Danielkou.

Mamijarka

Pozn. text nebyl redakčně upraven

Téma zítřejšího dne: Slavíte ráda narozeniny?

  • Přála byste si o pár let omládnout?
  • Jak vzpomínáte na to, když vám bylo náct?
  • Jakou míváte v den svých narozenin náladu?
  • Platí u vás: čím starší, tím lepší?
  • Jak a s kým slavíte své narozeniny?
  • Dělá vám vrásky váš věk?
  • Jak prožíváte své narozeniny?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Yves Rocher.

b

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do zítřejších 14.30 hodin, heslo je NAROZENINY.

Předem děkuju!

 

Reklama