píše až dojemný příběh z nákupu, který podnikla se svými vnučkami. Stále sledovaly cenovky a počítaly, kolik to bude babičku stát. Nakonec nezapomněly ani ani svého brášku, který nebyl s nimi.

Dobrý den, rozhodla jsem se také popsat vlastní zkušenosti.

Začnu mými. Byla jsem nejmladší, tak jsem dědit po sestrách musela. Jak já se těšila na bílé šaty k prvnímu přijímání, až v nich půjdu do kostela a ještě mi byly slíbeny nové střevíčky. Jak jsem plakala, neboť jsem se nějak víc vytáhla a šaty mi byly viditelně kraťučké a polobotky jsem si musela nablýskat ty, ve kterých jsem chodila do školy. Joj, to byla bolestná křivda. V 15 jsem měla poprvé nový kabát, který jsem si sama zkrátila na mini a to bylo facek !:-) Ale já byla v 9. třídě za královnu módy!:-)

Na své děti jsem šila. Synovi džíny už do školky, protože já, ačkoliv jsem po nich toužila, je měla, až když jsem si vydělávala. Hned první den mě ředitelka poprosila, ať mu ze zadní kapsy odpářu americkou vlajku. Tehdy to byla provokace těžkého kalibru. Na dceru jsem si šila jako na panenku. Sestřička v jesličkách si mě vzala jednou stranou a ptala se mě, kde manžel pracuje, že už je všem sestrám divné, jak je možné, že má naše holčička každý den něco jiného na sobě. Vtipné bylo, že čím měla šaty hezčí, tím dřív spadla do nějakého bláta.

Na 1. vnučku jsem šila, pletla, háčkovala i nakupovala v sekáči v množství, že jsem oblékala většinu dětí v patře na tzv. manželské koleji. Jedné majitelce sekáče jsem upletla jakousi maličkost a ona mi schovávala různé oblečení. To mi jen podala přes pult pytel a řekla si o stovku. Teprve doma jsem viděla, co  je v něm za parádu.:-) Vnoučat přibývalo a ze mě se stala odbornice na hledání v sekáčích.

Když bylo vnučkám 11 a 8 slíbila jsem jim, že je vezmu do obchodu, kde si budou moc vybrat něco nového na sebe, protože snacha také kupuje oblečení v sekáčích a na burzách. Pozorovala jsem je, jak pečlivě čtou cenovky a špitají si o cenách, co ano nebo ne. Ony sčítaly a přemýšlely, zda to bude pro mě, babičku, drahé nebo ne. Bylo mi jich líto, tak jsem jim řekla, že si mohou každá vybrat do celkové částky 1000,-Kč. Jako když střelíte do hejna slepic. Rozeběhly se k věšákům s legínami a k tomu takové rozevláté haleny. Začaly si něco špitat a to, co si špitaly, je důvod, proč tento příspěvek píšu. Domlouvaly se, zda vrátí haleny nebo legíny, aby zbylo něco na koupi i pro jejich 6 letého bratra, o kterém nebyla předtím řeč. Dojalo mě, jak jsou k sobě přející. Poslala jsem je něco mu vybrat, že mu pochopitelně také něco koupíme nad avizovaných 1000,-Kč. 

OlgaMarie   

Milá OlgoMarie, to musíte být na svá vnoučata patřičně hrdá.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama