Když se z dcery stala vegetariánka, ťukala si Barbora na čelo. Nic víc ani dělat nemohla. Už dávno to nebyla její malá holčička, ale dospělá žena. „Za všechno mohl její přítel! Byl vegetarián a takový ten pošahaný ochránce přírody, co se přivazoval ke stromům. S tím se naštěstí po roce rozešla. Vegetariána si ale našla znovu! I když, díky bohu za něj. Musím uznat, že jinak je tenhle její současný přítel docela fajn,“ vysvětluje Barbora. Přesto je tu jedna věc, se kterou se jako babička nedokáže smířit.
5a6f19c30787bobrazek.png

„Kdyby se týrali tím svým bezmasým jídelníčkem jen oni dva, je to jejich věc. Problém je v tom, že nedávají maso ani jejich dvouleté dceři, tedy mé vnučce. Zprvu jsem se jim to snažila rozmluvit a argumentovala všemi možnými způsoby. Marně. Prý jsme od přírody býložravci, a maso mrtvých zvířat vůbec nepotřebujeme. Tak jsem to časem vzdala. Ale tu malou v tom nenechám,“ svěřuje se Barbora, která Karolínce za zády jejích rodičů dopřává pestrý jídelníček.

Kdykoli ji hlídám, uvařím pro ni pořádnou porci kvalitního masa. Jak to té bledulce malé vždycky prospěje! Samozřejmě o tom nesmí nikdo vědět, ani ona sama. Je to ještě malé dítě, mohla by se doma proříct. A tak jí maso s přílohou mixuju a vydávám to za speciální kašičku. No a spokojenost je na obou stranách. Co oči nevidí, srdce nebolí,“ myslí si babička.

Napadlo vás, jestli má výčitky, že svou dceru a jejího přítele podvádí? „Ani náhodou! Někdo musí mít rozum, když ho nemají oni dva. Vždyť je to dítě ve vývinu! Jednou by mi poděkovala. Kdyby to ovšem věděla,“ dodává Barbora.

Čtěte také:

Uložit

Reklama