Otázka, kterou si klade řada žen a dívek. Značné procento však volí tampony. Vědí proč. Tampony jsou spolehlivým prostředkem menstruační hygieny, který poskytuje ženám jedinečnou svobodu, pohodlí a diskrétnost. A to vše oceníme zejména nyní - v jarním a pak také v nadcházejícím - letním období.

Tampony a sport

Probiotické tampony ellen®O tom, že tampony jsou při jakémkoliv sportu komfortnější, není pochyb. S jarem přišla na řadu i více rozšířená turistika a cyklistika. A právě třeba při jízdě na kole jsou tampony neocenitelné! Nesjíždí, nepřekáží, neobtěžují. Sedavá část těla se při cyklistice hodně zapotí. Ženy užívající vložky jsou tím pádem vystaveny i větší kolonizaci bakterií v oblasti konečníku, tedy většímu riziku infekce. S tampony nedochází k zašpinění, pocení, opruzení nebo odření zevních genitálií. Navíc při používání vložek krev zasychá na vzduchu, což může způsobit zápach, a to nejen při jízdě na kole, ale při sportu všobecně. I tento nepříjemný problém s tampony odpadá.

Tampony a plavání S tampony se lze bez problémů věnovat plavání a všem vodním sportům. Obrovská výhoda, kterou oceníme zejména na dovolené, kdy můžeme snadno při změně klimatu dostat menstruaci o pár dní dřív. Máme zkaženou dovolenou? Od té doby, co jsou vynalezeny tampóny, určitě ne. Několik publikací informovalo, že voda se během koupání nebo plavání do vagíny nedostane. Ale i kdyby se přece jen malé množství dostalo, jestliže je tampon na svém místě, voda se jeho výměnou odstraní. Proto se i doporučuje, aby byl nový tampon zaveden před plaváním pro zajištění optimální ochrany a vyměněn ihned po plavání.

Není tampon jako tampon

Stejně jako vložek, i tamponu je více druhů. Jak si vybrat ty nejlepší? Podle čeho volit? Nejlépe podle účinku, složení... a také doporučení.

Probiotické tampony ellen®

Probiotické tampony ellen®

Jádro tampónu ellen® je vyrobeno ze 100% viskózy, která má vysokou absorpční kapacitu. Šňůrka tampónu je vyrobena ze 100 % bavlny. Netkaná povrchová vrstva je ze 100% polypropylénu. V několika vědeckých studiích bylo prokázáno, že bakterie mléčného kvašení přítomné v pochvě hrají klíčovou roli v udržování vaginálního zdraví. Probiotické tampóny ellen® obsahují Lacto Naturel® (LN®), směs probiotických kmenů bakterií mléčného kvašení, které společně podporují vaginální mikroflóru a zlepšují vaginální zdraví.
Probiotické tampóny ellen® vyzkoušely jako první ženy ve Skandinávii, kde byly tyto tampony vyvinuty a těší se zde velké oblibě. Postupně se rozšířily i do dalších zemí Evropy. Pozitivní zkušenosti žen s tímto výrobkem potvrzuje i ocenění Německé asociace lékárníků, která vyhlásila probiotické tampóny ellen® „Produktem roku 2011“ v kategorii tamponů. Nyní jsou již k dostání také v lékárnách v České republice.

 

Reklama