6499651583328image.png
Foto: Shutterstock

Mermaidcore se označuje jako styl à la mořská panna a je letos hodně trendy. Dokazují to i přehlídky a kolekce jaro/léto 2023 návrhářů, jako je například Versace (ten už svými modely započal tento trend v roce 2021). Oblíbenost dokazuje i hashtag #mermaidcore na sociální síti TikTok, který má k dnešnímu dni téměř 316 miliard zhlédnutí.

Nenechte se zmást, nejde o žádnou novinku (poprvé se styl objevil už ve 30. letech), ale nyní je moderní marmeidcore na vzestupu také díky nové adaptaci a hrané verzi Disney pohádky Malá mořská víla, která šla do kin letos v květnu. Ať už jste příznivci originálu nebo nové podoby, tento trend vás letos rozhodně nemine a užijí si ho nejvíce ti, kteří se vyžívají v kreativitě, barvách a okázalosti. Mořský look si můžete přizpůsobit svým potřebám – dokáže působit decentně a elegantně, ale taktéž extravagantně a divoce, jde jen o vaše preference a styl.

V mermaidcoru jsme letos mohli zahlédnout několik celebrit, například Halle Bailey (aby ne, hraje totiž Ariel v nové adaptaci), Kate Hudson, Heidi Klum nebo Amandu Seyfried.

649964b119d6aimage.png
Foto: Profimedia

Námořnická a akvamarínová modrá, fialová a zelená, mušle, mořské hvězdice, perly, lesklé šupiny, flitry a nejen to, ale právě i bohaté vlny nebo rybí cop, jako měla mořská víla Ariel – spektrum druhů vln a účesů je široké, každý si tedy může vybrat, co se líbí a sedí právě jemu. Budou to u vás rozpuštěné vlasy s ultimátními vlnami, copy nebo účes s vytaženými prameny?

Co se týká vlasů v mermaid stylu, můžete si vyhrát. Počítají se přirozené nepravidelné vlnky, vzdušné vlny z natáček, miniaturní prstýnky i jemně natočené vlasy, které vytvoříte klidně jen rozpuštěním copánku, který jste si udělali na noc. Pokud se vám vlasy točí přirozeně, máte vyhráno. V takovém případě stačí jen rozpustit, nastříkat speciální sprej s mořskou vodou pro vlnité vlasy a namačkat prsty. Máte hotovo a pokud se chcete snažit o něco víc, přidejte skřipec nebo vlasy spleťte do jednoduchého uvolněného copu, ze kterého povytahejte pár pramenů.

Jediné, čemu se v tomto stylu vyvarujte, je uhlazenost a vlny jedna jako druhá, žádné retro lokny. Prim hraje přirozenost a objem. Tupírujte, mačkejte nebo použijte trojkulmu, nezapomeňte vlasy lehce rozcuchat. Není to styl, který by se hodil pouze na pláž k rozevláté sukni nebo na party. Třpytky a výrazné doplňky klidně vynechte a takový účes si vytvořte klidně k business kostýmku nebo elegantním šatům. Ať už máte vlasy po ramena nebo nad zadek, upoutáte pozornost a uvidíte, že budete dostávat jednu pochvalu za druhou. I když si plánujete udělat vysoký drdol nebo zmíněný cop, i tak si vlasy navlňte, jejich struktura bude vypadat skvěle a budou působit bohatším dojmem.

Pamatujte, že vlasy v mermaidcoru by měly vypadat co nejvíce přirozeně a tak, jako byste s jejich přípravou měli minimální námahu. Pokud si troufáte a máte na to náladu, přidejte mořské doplňky (nemusí to hned být třpytky, kamínky a metalické náušnice, ty zvolte třeba na festival) – co skřipeček ve tvaru mušle, perlový náhrdelník nebo hvězdicové náušničky? Všechno se počítá!

64996715d3ab2image.png
Foto: Shutterstock

Mermaidcore je hravý styl, ze kterého si můžete vytáhnout to, co vám sedí a co se vám líbí. Dá se krásně přizpůsobit nejen vlasy, ale i outfitem, make-upem či doplňky. Nejste na příliš křiklavé barvy a monstrózní bižuterii? Navlékněte na nohu mušličkový náramek a je to. Zapomeňte na rovné vlasy jako hřebíky a jděte do vln, budete v nich zářit. A co je nejlepší? Sluší všem!

Zdroj: TikTok, Harpersbazaar, People, ČSFD, Teenvogue, Seventeen

Reklama