ceresit

Vysoká vlhkost v našich bytech, domech, v chatách a chalupách znamená zvýšený výskyt plísní a roztočů. V rozích na stěnách, za nábytkem, nebo pod okny se objevují charakteristické „plesnivé mapy“. Plíseň poškozuje zdivo, tapety a další bytové vybavení. Velmi závažný ovšem může být dopad na naše zdraví. Plísně mohou způsobit zhoršené podmínky pro dýchání, alergie a astma. Pusťte se do boje s těmito tichými útočníky ve vaší domácnosti.

Ceresit STOP SYSTEM přichází se třemi zdatnými pomocníky

ceresitCeresit STOP VLHKOSTI pohlcuje nadměrnou vzdušnou vlhkost pomocí hygroskopických solných krystalů a přeměňuje ji na solný roztok, který se shromažďuje v zásobníku přístroje. Tím reguluje úroveň vzdušné vlhkosti až na doporučených 50–60 %.

Ceresit STOP PLÍSNI vás spolehlivě zbaví plísní a pomůže váš byt udržet čistý, bez plísní a bakterií. Praktické balení s rozprašovačem usnadňuje aplikaci i na hůře přístupných místech. Stačí jen nastříkat na určené místo, nechat 5–10 minut působit a pak opláchnout vodou.

Nadměrnou vzdušnou vlhkost jsme ovšem často nuceni řešit i v malých uzavřených prostorech, jako jsou například šatní skříně, botníky nebo váš automobil. Pro tyto případy jsou určeny Ceresit STOP VLHKOSTI absorpční sáčky. Použití je snadné. Stačí vybalit sáček z ochranné fólie a položit na požadované místo bílou stranou nahoru. Jeden sáček vydrží vstřebávat vlhkost po dobu 4–6 týdnů. Speciální tkanina na povrchu sáčku propouští vlhkost pouze dovnitř a brání jejímu úniku zpět do prostoru, proto se nemusíte obávat žádných vlhkých skvrn. Sáčky prostor navíc příjemně provoní levandulí.

Nepříjemné projevy nadměrné vzdušné vlhkosti můžete s pomocí Ceresit STOP SYSTEMu vyřešit rychle a jednoduše. Nejlepší řešení totiž bývají jednoduchá. Ceresit STOP SYSTEM pro váš zdravý domov.

Podrobnosti na www.stop-vlhkosti.cz

Vlhkost vzduchu

Vzduch je směsí různých plynů. Jednou z jeho součástí je i vodní pára.

Vlhkost vzduchu se může pohybovat od 0 % do 100 %, v závislosti na teplotě a intenzitě proudění vzduchu (větrání). Typickým příkladem vlhkého vzduchu je příroda po vydatném dešti nebo koupelna po osprchování. Ideální vlhkost se pohybuje mezi 45 a 60 %.

Nadměrné sucho Ideální stav Nadměrná vlhkost Mlha
10 % 20 % 30 % 40 % 50 % 60 % 70 % 80 % 90 % 100 %

Odkud přichází vlhkost

 • Prosakováním póry ve zdech
  Zdi našich obydlí mají porézní strukturu, lze v nich najít miniaturní skulinky. Vlhkost jimi zvenčí snadno proniká a vzduch uvnitř se stává vlhkým.
 • Vzlínavostí z narušených základů
  Pokud mají základy domu narušenou izolaci a jsou trvale v kontaktu s vodou, proniká vlhkost do zdiva až do výše 1,5 m.
 • Prosakováním trhlinami
  V izolacích základů staveb i zdí se vždy vyskytují drobnější vady (trhlinky). Právě ty umožňují vodě proniknout do zdiva i touto cestou.
 • Netěsností vodovodního řadu
  Kapání vodovodního kohoutku nebo únik vody z pračky či myčky má rovněž za následek zvýšení vlhkosti prostředí a může vést až k poškození podlah či zdí.
 • Srážením vodních par
  Míra vlhkosti vzduchu závisí na teplotě v místnosti. Pokud teplota klesne, vlhkost se sráží a drobné kapičky vody se usazují na stěnách. Dobře je to vidět v koupelně po sprchování či v kuchyni při vaření.
 • Lidskou činností
  Lidský organismus produkuje nemalé množství vody. Dýcháním a pocením se při běžné činnosti voda z našeho těla odpařuje. Během koupání, sprchování, vaření, sušení prádla či vytírání podlahy do „svého“ vzduchu dodáváme další a další vlhkost. Čtyřčlenná rodina denně vyprodukuje více než deset litrů vodní páry.

Jak se vlhký vzduch chová?

ceresitPokud teplý a vlhký vzduch nemá možnost úniku z uzavřeného prostoru, hromadí se v chladnějších místech, např. u oken, v nevytápěných místnostech a v blízkosti nedostatečně izolovaných stěn.

Podrobnosti na www.stop-vlhkosti.cz

Reklama