Vysoká vlhkost v našich bytech, domech, v chatách a chalupách znamená zvýšený výskyt plísní a roztočů. V rozích na stěnách, za nábytkem, nebo pod okny se objevují charakteristické „plesnivé mapy“. Plíseň poškozuje zdivo, tapety a další bytové vybavení. Velmi závažný ovšem může být dopad na naše zdraví. Plísně mohou způsobit zhoršené podmínky pro dýchání, alergie a astma. Pusťte se do boje s těmito tichými útočníky ve vaší domácnosti.
Ceresit STOP SYSTEM přichází se třemi zdatnými pomocníky
Ceresit STOP VLHKOSTI pohlcuje nadměrnou vzdušnou vlhkost pomocí hygroskopických solných krystalů a přeměňuje ji na solný roztok, který se shromažďuje v zásobníku přístroje. Tím reguluje úroveň vzdušné vlhkosti až na doporučených 50–60 %.
Ceresit STOP PLÍSNI vás spolehlivě zbaví plísní a pomůže váš byt udržet čistý, bez plísní a bakterií. Praktické balení s rozprašovačem usnadňuje aplikaci i na hůře přístupných místech. Stačí jen nastříkat na určené místo, nechat 5–10 minut působit a pak opláchnout vodou.
Nadměrnou vzdušnou vlhkost jsme ovšem často nuceni řešit i v malých uzavřených prostorech, jako jsou například šatní skříně, botníky nebo váš automobil. Pro tyto případy jsou určeny Ceresit STOP VLHKOSTI absorpční sáčky. Použití je snadné. Stačí vybalit sáček z ochranné fólie a položit na požadované místo bílou stranou nahoru. Jeden sáček vydrží vstřebávat vlhkost po dobu 4–6 týdnů. Speciální tkanina na povrchu sáčku propouští vlhkost pouze dovnitř a brání jejímu úniku zpět do prostoru, proto se nemusíte obávat žádných vlhkých skvrn. Sáčky prostor navíc příjemně provoní levandulí.
Nepříjemné projevy nadměrné vzdušné vlhkosti můžete s pomocí Ceresit STOP SYSTEMu vyřešit rychle a jednoduše. Nejlepší řešení totiž bývají jednoduchá. Ceresit STOP SYSTEM pro váš zdravý domov.
Podrobnosti na www.stop-vlhkosti.cz
Vlhkost vzduchu
Vzduch je směsí různých plynů. Jednou z jeho součástí je i vodní pára.
Vlhkost vzduchu se může pohybovat od 0 % do 100 %, v závislosti na teplotě a intenzitě proudění vzduchu (větrání). Typickým příkladem vlhkého vzduchu je příroda po vydatném dešti nebo koupelna po osprchování. Ideální vlhkost se pohybuje mezi 45 a 60 %.
Nadměrné sucho | Ideální stav | Nadměrná vlhkost | Mlha | ||||||
10 % | 20 % | 30 % | 40 % | 50 % | 60 % | 70 % | 80 % | 90 % | 100 % |
Odkud přichází vlhkost
- Prosakováním póry ve zdech
Zdi našich obydlí mají porézní strukturu, lze v nich najít miniaturní skulinky. Vlhkost jimi zvenčí snadno proniká a vzduch uvnitř se stává vlhkým. - Vzlínavostí z narušených základů
Pokud mají základy domu narušenou izolaci a jsou trvale v kontaktu s vodou, proniká vlhkost do zdiva až do výše 1,5 m. - Prosakováním trhlinami
V izolacích základů staveb i zdí se vždy vyskytují drobnější vady (trhlinky). Právě ty umožňují vodě proniknout do zdiva i touto cestou. - Netěsností vodovodního řadu
Kapání vodovodního kohoutku nebo únik vody z pračky či myčky má rovněž za následek zvýšení vlhkosti prostředí a může vést až k poškození podlah či zdí. - Srážením vodních par
Míra vlhkosti vzduchu závisí na teplotě v místnosti. Pokud teplota klesne, vlhkost se sráží a drobné kapičky vody se usazují na stěnách. Dobře je to vidět v koupelně po sprchování či v kuchyni při vaření. - Lidskou činností
Lidský organismus produkuje nemalé množství vody. Dýcháním a pocením se při běžné činnosti voda z našeho těla odpařuje. Během koupání, sprchování, vaření, sušení prádla či vytírání podlahy do „svého“ vzduchu dodáváme další a další vlhkost. Čtyřčlenná rodina denně vyprodukuje více než deset litrů vodní páry.
Jak se vlhký vzduch chová?
Pokud teplý a vlhký vzduch nemá možnost úniku z uzavřeného prostoru, hromadí se v chladnějších místech, např. u oken, v nevytápěných místnostech a v blízkosti nedostatečně izolovaných stěn.
Podrobnosti na www.stop-vlhkosti.cz
Nový komentář
Komentáře
Obcas se mi objevi plisen v koupelne, tak nastrikam domestosem ve spreji a je vystarano
na plísně jsme doma trpěli, protože máme plastový okna, vlhko všude, prádlo zatuchávalo. Koupili jsme za cca 5000 odvlhčovač do domu, sbírá to vodu a vysouší prádlo. Plísně nemáme.
Ceresit je chemie, která se po vyhození zase skládkuje v přírodě a zaneřáďuje půdu. Elektrický odvhčovač je i účinější, stojí jeho provoz v důsledku i určitě méně.
http://www.klimatizace-shop.eu/bytove-1/foto-odvlhcovac-sinclair-cfo-20e.htm
Náš barák je cca 140 let starej, a tudíž patřičně provlhčen. Nějaká ta plíseň na zdi už mě nezaskočí, prostě použiju Savo a plíseň zmizí. Kvůli tomuhle ani nebudeme měnit okna. Necháme si ty naše cedníky, ať nám dům celoročně "větrá".
Tyto problémy naštěstí vůbec neznám. Spíš máme doma sucho od klimatizace.
Plíseň se nám dělá po 20 letech v koupelně,kdy byla móda kachlíky až po strop.Pára nemí kam unikat.V létě je to relativně dobré,páč je pernamentně otevřené okno.V zimě,i když se topí se na d sprchou dělá právě plíseń.Řešíme to vymalováním každé 2 roky primalexem s protíplísňovou složkou.Vydrží to právě ty dva roky.Mezi tím to pouze setřu suchým hadrem.
Mam masiny a nesmim otevrit okna.