Jednou z věcí, kterou je třeba vědět, je, že vlhčené ubrousky by se nikdy neměly házet do toalety. A to platí nejen pro vlhčené ubrousky, ale také tampóny, hygienické vložky, pleny nebo vatové polštářky. Toalety nejsou určeny pro likvidaci odpadů, které obsahují plastová vlákna, a vlhčené ubrousky mohou způsobit zácpy v kanalizaci a přispět k znečištění vody. Místo toho by měly být vhazovány do odpadkového koše.

646207e0864e5blobid0.png

Další důležitou věcí je správné třídění vlhčených ubrousků. Vzhledem k tomu, že některé z nich obsahují plastová vlákna, měly by být tříděny jako směsný odpad. To znamená, že by měly být umístěny do odpadkového koše spolu s ostatním odpadem, který nelze recyklovat. Pokud si nejste jisti, jak by měly být vlhčené ubrousky tříděny v místě vašeho bydliště, obraťte se na místní úřady nebo sběrné dvory.

Jak poznat, že vlhčené ubrousky obsahují umělá vlákna? Vlhčené ubrousky obsahující plastová vlákna mají na obalu obrázek želvičky pod vodou. Obrázek je v modrém poli a značí plast v produktu. Proto vlhčené ubrousky vhazujte do směsného odpadu či do vašeho odpadkového koše.

646207e3a4c3aobrazek.png

Některé vlhčené ubrousky mohou být označeny jako "biologicky rozložitelné" nebo "recyklovatelné“ Skvělým a vysoce kvalitním výrobcem biologicky rozložitelných vlhčených ubrousků je česká značka Linteo Baby. Například jejich vlhčené ubrousky Biodegradable s aloe vera jsou 100% rozložitelné. Jsou velmi šetrné, bez alkoholu, s 98% obsahem čisté vody pro vysokou a dlouhotrvající hydrataci. Jsou šetrné k přírodě a velmi jemné k dětské pokožce. Neobsahují žádné PEG emulgátory, parfémy ani jiná barviva. Obsahují pouze přírodní vlákna.

Pokud si nejste jisti, zda vlhčené ubrousky obsahují plast, zkuste si přečíst popis výrobku nebo se podívat na obal.

Závěrem lze shrnout, že třídění vlhčených ubrousků je důležité pro správné nakládání s odpady a ochranu životního prostředí. Správné třídění vlhčených ubrousků může přispět k ochraně životního prostředí a snížení množství odpadu, který se dostává na skládky.

64620808b0110obrazek.png

Reklama