Jaká je zkušenost čtenářky Jaroslavy? Tohle si zažila s podomním prodejcem vysavače...


Dobrý den,

podomní obchodníky nemám ráda. Nemám s nimi dobré zkušenosti. Připadají mi až moc „vlezlí". Před několika lety se u nás doma nečekaně objevil mladý muž a snažil se k nám „vecpat" s vysavačem. Prý jsme si ho objednali na předvedení s tím, že vysavač určitě zakoupíme. Vysvětlovala jsem, že jsem si nikoho neobjednala, ale on tvrdil, že jsem mu po telefonu sdělila, že na vysavač spěcháme a že kvůli tomu jede 30 km. Chvíli jsme se dohadovali, až se objevila moje tehdy šestiletá dcera. S nevinným výrazem pánovi sdělila, že vysavač objednala ona, protože maminka říkala, že by potřebovala nový. Pan prodejce k nám totiž zavolal, vzala to dcera a hezky si s ním popovídala. On natěšen z očekávání tučného zisku (vysavač stál cca 60 tis. Kč) ani nevnímal, že s ním mluví dítě. Tak pan „Vlezlí" nepořídil, ale pochybuji, že ho to poučilo. Na takovýhle druh prodeje musí holt být nátura.

Přeji hezký den.

Jaroslava

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

  • ... prodejcích podomních.
  • ... prodejcích na parkovištích.
  • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

Reklama