Jsou lidé, kteří nedokážou být sami, stále okolo sebe musí mít společnost. Přesně taková je jedna moje kamarádka. Teď přišla s hotovou věcí, že s námi jede na dovolenou. Jak jí to „kulantně“ rozmluvit?

woman

„Vykecala“ by vám díru do hlavy, ale sama neslouchat neumí. Je hodně sebestředná a za chvíli je jí dost. Nikdo není dokonalý, i přes tyto vlastnosti ji mám docela ráda. Ale vídám se s ní jen občas. Tak zajít na kafe nebo na oběd, vyslechnout si úžasné novinky, co si koupila na sebe, kolik koček přibylo v její domácnosti a kde byla na výletě se svým novým chlapem. A pak si plná dojmů jít zase po svém. Dovolenou bych s ní zrovna trávit nechtěla. Mimochodem, když už jsme u té dovolené, v těchto dnech brázdí mořské vlny na přítelově jachtě. Postavil si ji sám a je na ni náležitě pyšný. Hm to bych si také dala říct, zasnila jsem se, když mi o svém plánu vyprávěla.

Večer mi volala. „Pojeďte s námi na loď!
„To nejde, takhle narychlo,“ vykoktala jsem ze sebe překvapeně. „Nemůžeme se jen tak sbalit a vypadnout na týden.“

Ale i kdyby to šlo, představa, že bych s ní měla trávit týden na lodi, ze které není úniku, mě ani v nejmenším nelákala. Jak jsem říkala, mám ji ráda, ale „odsuď posuď“. 

Jenomže ona se nechtěla spokojit s mou odpovědí a trvala na tom, že budeme trávit dovolenou společně. „Tak tedy ne teď, ale v létě, to snad máte nějakou dovolenou ne?“ „V létě to taky nepůjde, už máme něco naplánované. Chceme jet do Řecka.“

A to jsem neměla říkat. „Jé, tak to je úžasné, tam jsem ještě nebyla. A víš co, my pojedeme  s vámi. Napiš mi sms, kam a kdy přesně, a my si to zařídíme. Teď spěchám balit, tak čau!“

Nestačila jsem říct ani popel a modlím se, aby na to zapomněla, nebo změnila plány. Jinak je schopná zamluvit si stejný termín, stejné ubytování a oblažovat nás svou přítomností.

Jak jí to „kulantně“ rozmluvit? Chceme být sami a o další společnost nestojíme.

Reklama