Čtenářka Boros měla jako dítě na kluka, pak si je střídavě nechala narůst a zase ostříhat. Ale nejhorší bylo, když si nechala udělat trvalou. Dlouho pak měla pocit, že je chodící chemická laboratoř.

Dneska jsou snad ty barvy šetrnější, alespoň doufám. :-)


Jako dítě jsem byla neustále stříhána na kluka (a zhruba do 8 let si mne s klukem pletli, pokud jsem měla kalhoty či tepláky, neměla jsem ani náušnice) a toužila po dlouhých vlasech. Teprve ve 14 letech jsem uspěla. Vlasy mi rostly pomalinku, takže do tanečních jsem už vypadala jakž takž. V tanečních dostaly vlasy pořádně zabrat, lakování, natáčky apod. (kam se hrabu na dnešní omladinu), takže jsem je o prázdninách nechala ostříhat - a hned mi to bylo líto a nechala jsem růst znova. To stejné se opakovalo na nástavbě - po ustřižení mi bylo líto vlasů, takže znova. I když jsem zkracovala, nikdy jsem si už nenechala účes „na kluka“. Po přestěhování mě kamarádka ukecala, že půjdeme spolu a necháme si udělat trvalou. Vlasy mi ustřihli těsně k ramenům a natrvalili - ó to byla hrůza. Ne, že bych měla kudrlinky po celé hlavě (nechtěla jsme si nechat činidlo působit moc dlouho), ale vlasy krepovaté, drobně vlnité - vůbec jsme si nebyla podobná. A co mi vadilo nejvíc - příšerně smrděly. Nějakou chemií, ale strašně. Přestože mně holička kladla na srdce, že si je aspoň týden nemám mýt, nevydržela jsem a hned po příchodu domů pořádně vydrbala. Nepomohlo to. Měla jsme pocit, že se všichni lidé ode mne odtahují, protože jsem pochodující chemická laboratoř. Denně jsem je drbala šamponem (to jim určitě „prospělo“), denně jsem měnila povlaky na polštáře. Bylo mi jedno, jak vypadám (podle mne strašně, ale neřešila jsem to), ale chtěla jsem se zbavit toho puchu. Nejhorší to bylo prvních 6 neděl, ale další 3 měsíce jsem ještě pořád cítila chemickou laboratoř. Pak jsem se nechala ostříhat na kluka, ať je co nejvíc vlasů pryč. Trvalou už nikdy!!!! Je to více než 20 let, ale stejně.

Když jsem otěhotněla (ne po porodu, ale po otěhotnění), měla jsem zase dlouhé vlasy a během prvních 3 měsíců jsem o polovinu přišla - vypadávaly mi v celých chumáčích, musela jsem je nechat ustřihnout. Nikdy mi už nenarostly a od té doby nosím vlasy krátké. V dalších těhotenstvích se to díkybohu neopakovalo, protože to bych už asi žádný problém s vlasy neřešila. Dneska si myslím, že by největší šok byl, kdybych si vlasy nenabarvila, šediny už jasně vedou.

Boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Tématem dnešního dne je: Nejšílenější vlasová proměna

  • Zažila jste takovou?
  • Líbila se vám?
  • Co na to okolí?
  • Šlo o domácí experiment?
  • Vynadala jste kadeřnici?
  • Probrečela jste noc do polštáře?
  • Musela jste si pořídit paruku?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá super kosmetiku - parfém Lady Avebury, čerstvou novinku od Oriflame, k tomu krémový deodorant od Garnier a jako bonus třpytivé stíny Sephora:

cena

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je PROMĚNA. Předem děkuju a těším se na první den strávený s vámi, milé čtenářky!

Reklama