Zima je v plném proudu, opět tak přichází dilema – čepice ano, či ne?  My říkáme rozhodně ano, nejen že vás krásně zahřeje, ale skvěle s ní doplníte svůj podzimní nebo zimní outfit. A pokud máte obavy, že budou vaše vlasy zplihlé a účes ztratí tvar, vlasová stylistka Jana Burdová, majitelka stejnojmenného kadeřnického studia, trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku a art designérka značky Redken, si pro vás připravila pár rad a triků, díky nimž se můžete do nošení čepic vrhnout doslova po hlavě.

Volba čepice

RedkenPrvním důležitým krokem je určitě výběr čepice. Zde platí jednoduché pravidlo, zvolte tu, co nesvírá hlavu příliš pevně. Pokud tomuto požadavku vaše čepice nevyhovuje, pořiďte si prostě větší, měkčí, tvárnější. Vlasy díky získanému prostoru a menšímu tlaku nebudou přilepené k hlavě, a nehrozí tak jejich předčasné maštění. Kromě velikosti a tvaru čepice byste se měli zaměřit také na materiál a provedení. Vzhledem k tomu, že v zimě se logicky ve většině místností topí, jsou naše vlasy vysušenější než v létě. A nejen vlasy. Trpí i pokožka a mohou se objevit lupy. I proto by čepice měla být z kvalitního, prodyšného materiálu.

Jaký styling je vhodný?

Pod čepici je nutné volit vhodný vlasový styling. Některá tužidla mohou vlasy pod čepicí doslova „připlácnout“, a proto je třeba volit pouze velice lehké produkty. Zapomeňte na vlasové vosky, stejně tak se pod čepici nehodí gely. Pokud nosíte šálu nebo šátky a máte-li delší vlasy, ošetřete jejich konečky ochranným sérem. Třením delších vlasů o šálu se totiž povrch vlasu třepí a nechráněné vlasy už po pár hodinách začínají odspodu „dredovatět“. Pokud je správně neošetříte, začnou se lámat.

 

Produktové tipy od RedkenRedken

  • REDKEN Pillow Proof Blow TWO DAY EXTENDER (153 ml) - jemný suchý šampon ve spreji, který aplikujte ihned po vyfoukání jako prevenci proti plihnutí. Prodlužuje životnost každé foukané, odstraňuje mastnotu, dodává matný vzhled a nezanechává žádné stopy. Orientační maloobchodní cena je 500 Kč.
  • REDKEN WIND BLOWN05 (250 ml) - sprej se suchým matným efektem, dodává lehký objem a texturu. Orientační maloobchodní cena je 475 Kč.

Jak vlasy pod čepici upravit?

Pokud máte dlouhé vlasy, určitě si pořiďte variantu „volné čepice“, kam je schováte všechny. Je to ideální řešení, pokud je venku mlha nebo sněží. Vlasy tak i přes nepřízeň počasí neztratí nic ze svého tvaru, který jste mu před odchodem dodala. Pokud nosíte culík, sepněte si ho co nejníže, nejlépe na straně. Nejen že se vám pod čepicí neobjeví nevzhledná boule, ale čepice vám bude na hlavě lépe držet a nebudete vlasy a pokožku iritovat jejím neustálým taháním zpět přes uši a více do obličeje. Jste-li krátkovlasá a máte-li kvalitní střih, žádná čepice vás o něj nepřipraví. Jen nezapomeňte na jeho pravidelnou údržbu. I ten nejlepší střih se po osmi týdnech začne rozpadat a je třeba ho obnovit.

Nejlépe se čepice vyjímá na polodlouhých vlasech, ať sestříhaných, mikádu, nebo vlnách. Vypadá šik, pokud vlasy z čepice vykukují. Je to jako tajemství, ten, kdo se na vás dívá, si přeje vidět je celé, vzbuzuje to jeho představivost a zvědavost.

Takže teď už zbývá jen vybrat čepici, co vám nejvíce sluší, a směle do nošení.

Tip na závěr, jak z „obyčejné“ čepice udělat stylový originál: připněte na ni drobnou sponku, štrasový skřipec nebo třeba bambule, podle toho, co budete mít ten den na sobě.

Profil - Jana Burdová

  • Trojnásobná držitelka absolutního titulu Hairdresser of the Year Czech and Slovak 2008, 2009, 2011 a vůbec první oceněná držitelka titulu Hall of Fame
  • Art Designer značky Redken, profesionální vlasové kosmetiky společnosti L´Oréal, Školitelka klientského přístupu, marketingu a základů legislativy v rámci exkluzivního vzdělávacího projektu Salon Progres kadeřnické akademie L´Oréal
  • Manažerka a majitelka Studia Jana Burdová, které se specializuje na vyléčení poškozených vlasů, tvorbu střihů a barev na základě luxusně pěstěných vlasů. Tváří studia je herečka a moderátorka Tereza Kostková.
Reklama