Léto, dovolená, koupání a slunce. To všechno je paráda, ale co tomu říkají naše vlasy? Většinou vypadají příšerně. Také máte podobný pocit, když se podíváte do zrcadla?

kkk

Léto  si vybralo svoji daň a dalo jim pěkně zabrat.  Jsou vysušené, drsné a vyšisované. Pokud jste plavovláska, může se vám toto přírodní odbarvení i líbit, ale jestli si vlasy barvíte na tmavo, jejich zesvětlení  vás nejspíš nenadchlo. Mě také ne, vždycky jdu do zrz.

Co s tím?

První cesta po návratu z dovolené by měla vést ke kadeřníkovi. Ten vám zastřihne roztřepené konečky (možná to bude chtít i radikálnější změnu účesu) a udělá výživný zábal nebo masku na vlasy.

hhPokud máte po dovolené hluboko do kapsy, což se někdy stává, a nechce se vám investovat do drahých profesionálních služeb, můžete si výživnou nebo hydratační masku koupit a vrhnout se na regeneraci doma. Určitě to zvládnete. Masku nanášejte vždy na vlhké vlasy, ne až ke kořínkům. Pak je zabalte do teplého ručníku a přikryjte igelitem. Nechte působit alespoň půl hodiny a pečlivě opláchněte. Budete překvapená, jak vaše kštice ožije. Vlasy budou hladké a po usušení sypké (tento výraz jsem pochytila od své kadeřnice a je naprosto výstižný).

Používáte-li  lesk, nastříkejte ho ve vzdálenosti dvaceti centimetrů na hotový účes. Ale pozor, s lesky na vlasy zacházejte s mírou, protože obsahují silikonové oleje a po nanesení většího množství by vlasy vypadaly zplihle a matně.

A co barva?

ggNemám pro vás asi dobrou zprávu, ale po dovolené byste měla svým vlasům dopřát alespoň měsíční odpočinek a barvy s amoniakem, peroxidem raději nepoužívat. Zkuste jemný barevný přeliv nebo tónovací šampon, které jsou k vašim oslabeným vlasům přece jenom šetrnější.

A ještě jedna malá rada na závěr.

Zpevňujete-li účes gelem, ve slunečném počasí ho raději vyměňte za vosk nebo pomádu, které vlasy tolik nevysušují.

Jak vypadají vaše vlásky po dovolené? Jste spokojená, nebo s tím budete muset něco udělat? Máte nějaký domácí recept, jak kštici zregenerovat? Podělte se o něj s námi.

Reklama