shutterstock-534967627.jpg

Foto: Shutterstock

Arthi Raguram, zakladatelka indické přírodní kosmetiky Deyga Organics, říká, že lidé se suchými vlasy nebo lidé náchylní k vypadávání vlasů si zřejmě vlasy češou méně, protože se bojí, že přijdou o další prameny.

Kartáčování vlasů dvakrát denně, ráno a večer, je klasika. Někdo si vlasy češe ještě častěji, jiný třeba zase méně. Záleží hodně na délce a struktuře vlasů, ale i na denním režimu. Například lidé s dlouhými vlasy by se měli česat alespoň třikrát denně, aby předešli lámání vlasů a zauzlování.

Arthi Raguram vysvětlila, jaké výhody každodenní česání vlasů má:

Podporuje krevní oběh pokožky hlavy

Česání působí na kapiláry vlasové pokožky, což pomáhá při odesílání kyslíku a živin do vlasových folikulů. Tím je podporován krevní oběh ve vlasové pokožce, jsou vyživovány vlasové kořínky, podpořen růst vlasů a omezeno jejich vypadávání.
 
Stimuluje a distribuuje přírodní oleje

Mazové žlázy ve vlasové pokožce produkují kožní maz, který přirozeně upravuje a chrání vlasy. Česání stimuluje mazové žlázy a zajišťuje správnou distribuci přírodních olejů od kořínků do celé délky vlasů. Česání tak udržuje zdravou pokožku hlavy a vytváří správnou rovnováhu pH.
 
Exfoliuje pokožku hlavy

Pravidelné česání pomáhá čistit pokožku od odumřelých kožních buněk, zbytků vlasových přípravků a dalších nečistot, které se usazují u kořínků vlasů a na vlasové pokožce. Česání uvolňuje ucpané póry pokožky hlavy, umožňuje pokožce a vlasům dýchat a omezuje tvorbu lupů.
 
Dodává vlasům objem

Občasné pročesávání vlasů pomáhá udržet lesk, zvýšit objem a udržet pružnost. Vlasy pak vypadají zdravější a svěžejší. Česání také zabraňuje hromadění vypadlých vlasů, které se následně zacuchají do zbytku a vytváří uzlíky.

shutterstock-535173403.jpg

Foto: Shutterstock

Kartáčujte vlasy správným způsobem

Vyberte ten správný hřeben

Použijte dřevěný hřeben (nejlépe z růžového dřeva), protože je antistatický, na rozdíl od plastových hřebenů, které vlasy krepatí, lámou a často poškozují. Dřevěné hřebeny také netahají za vlasy ani neškrábou.

Nikdy nezačínejte česat vlasy od kořínků

Abyste zajistil, že si vlasy česáním nepoškodíte, kartáčujte vlasy po částech. Vždycky začínejte uprostřed vlasů. Česání vlasů odshora dolů může vést k jejich lámání. Takže začněte v dolní polovině. Až vlasy dostatečně rozčešete, kartáčujte po celé délce.
 
Nečešte mokré vlasy

Mnoho lidí má tendenci česat vlasy po umytí. To ale není nelepší nápad. Mokré vlasy jsou velice náchylné k lámání. Nejdřív je dobré vlasy buď vyfénovat nebo usušit na vzduchu. Češte je vždy až suché!

kole.jpg

Liquid Wood Styling Comb (Notino, 257 Kč) / Cedrová maska na vlasy The Lab Room (Whiteorchid, 1090 Kč) /
Detoxikační šampón s BIO mátou vodní (Dr.Max, 365 Kč) /
Masážní kartáč Tangle Teezer Scalp Brush pro pokožku hlavy (Notino, 226 Kč)

Foto: Se souhlasem Notino, Klorane, Whiteorchid
Zdroje: Arthi Raguram, Indian Express, Instyle, Cosmopolitan