shutterstock-559959838.jpg

Foto: Shutterstock

Doplňte vitaminy

Máte dostatek vitaminů a minerálů? Právě s jejich nedostatkem je často spojené vypadávání vlasů. Převážně po suchém a teplém létě či po náročné zimě je vždy potřeba doplnit hladinu vitaminů. K tomu vám pomůžou například kapsle VENIRA, které napomáhají k růstu vlasů a snižují riziko jejich vypadávání. Tyto kapsle navíc mohou užívat i těhotné či kojící maminky, vždy ale po konzultaci se svým lékařem.

venira.jpgVENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť, 699 Kč / Foto: Se souhlasem VENIRA 

Stravovací návyky

Ne nadarmo se říká, že strava je základ. Platí to i v této problematice. Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, zaměřte se na svůj jídelníček. Jíte dostatek lokálních potravin? Nepřejídáte se zbytečně? Zkuste ze svého jídelníčku odstranit průmyslově zpracované potraviny a přijímejte více bílkovin. Nezapomínejte na dostatek zeleniny a ovoce. Naopak se vyhýbejte nadměrné konzumaci cukrů, bílé mouky či mléčných výrobků.

shutterstock-767067433.jpg

Foto: Shutterstock

Vlasová masáž

Kromě úpravy stravy může být nápomocná také pravidelná masáž pokožky hlavy. K dostání jsou speciální přípravky k masáži nebo lze použít olej. Masáž posílí vlasové kořínky a urychlí prokrvení. Měla by se provádět pravidelně dvakrát denně tři minuty.

 davines-naturaltech-well-being-masazni-olej-pro-citlivou-pokozku-hlavy-.jpgNaturaltech Well-Being, masážní olej pro citlivou pokožku hlavy, 1 373 Kč / Foto: Se souhlasem Notino 

Přírodní kosmetika

Toužíte po hustých a zdravých vlasech? Pokud ano, rozhodně byste měli věnovat pozornost bio vlasové kosmetice. Ta, na rozdíl od běžně dostupných chemických přípravků, neobsahuje například SLS či jiné syntetické látky, které způsobují postupné řídnutí vlasů, dráždí pokožku hlavy a po spláchnutí hlavy mají špatný dopad také na vodní živočichy a přírodu.

sampon.jpg

Nobilis Tilia šampon pro objem vlasů, 299 Kč / Foto: Se souhlasem Nobilis Tilia

Stres

Procházíte si stresovým obdobím? Pokud ano, nezapomínejte na kvalitní spánek a dostatek tekutin. I tyto aspekty mohou ovlivnit kvalitu a stav vlasů. Je důležité, abyste se cítili ve svém těle dobře. Naordinujte si relax, pohyb v přírodě nebo si jen zacvičte jógu. Zkrátka dělejte to, co vás baví.

shutterstock-708947950.jpg

Foto: Shutterstock

Zdroje: Tiskové materiály VENIRA, Naturaltech Well-Being a GR