Zdravím Vás, všechny Ženy-in!

Je to již pár let, co jsme pravidelně jezdili do Itálie na dovolenou a krásně jsme si ji užívali se vším všudy. Jednou se nám podařilo přemluvit jednoho místního rybáře, aby nás vzal na lov ryb. Už ve 4 hod. ráno jsme museli být u lodi a plulo se. Vlny byly chvilkama tak velké, že jsem přemýšlela, kam bych se schovala, kdybychom se začali potápět, a přišla jsem na dobrou skrýš v podpalubí, až pak mě trklo, že by to nebyl ten nejlepší nápad. :o))

Asi po hodině jízdy jsme se dostali na určené místo. A začalo se lovit... o lovu by to bylo nadlouho, tak třeba někdy příště. Z toho, co jsme si ulovili, jsme si ale mohli cokoliv vzít, hned na lodi nám rybář udělal krevety s rajčátky - to bylo poprvé, co jsem něco takového jedla, a bylo to fantastické! A večer nám usmažil žraloka - ten byl ještě lepší! Na první fotce je ten žralok a nejmenší rybka, kterou jsme chytli.

Na druhé jsou chobotničky, které jsem poprvé a vlastnoručně usmažila podle receptu, co mi dal ten rybář, to bylo také dobré, jako kuřecí maso, ovšem jen do doby, než to zchládlo, pak se to mohlo použít jako žvýkačka - už to nešlo rozkousat.
Zážitek úplně super a krevety, žraloci a chobotničky taky. Byla jsem velmi ráda, že nás moc nenutil do mušlí, to jsem zkusila jen tak lehce na jazyk, ale hned to šlo do moře.

Jediný a pro mě podstatný problém na lodi byl s WC. Protože to byla loď určená pouze pro rybolov a pro chlapy, tak to ani nijak neřešili - ale já měla problémy! Dcera to vyřešila pohodlně, děda ji přidržel a bylo to, ale co já...

Už se těším, letos jedeme opět do Itálie a smaženého žraloka a krevetky si určitě nenechám ujít.
I když je možnost si je koupit i u nás, stejně to není ono, alespoň podle mě.

Tak Vám všem přeji hodně sluníčka,
pa, Renata


No počkejte, takhle snadno se z toho nevykroutíte. Jak to teda dopadlo s tím čuráním? :-))))

Jinak ty fotky jsou super, úplně z nich sálá to léto a moře... A děláte mi chutě. :-)