633d651c188b1obrazek.png
Foto: Shutterstock

Barvy dodá vřes

Nemusíte smutnit, že vám na balkonu žádná kvítka neporostou, nakupte si vřes. Vřes v truhlíku vypadá báječně, balkonu dodá krásné barvy a jeho pěstování je úplně nenáročné. Jediné, co potřebují je kyselé pH substrátu a izolovaný truhlík před promrznutím. Nakombinujte více barev vřesu do jednoho truhlíku pro ještě hezčí efekt. 

Světýlka jsou základ

Zanedlouho nás čeká tma už v brzkých odpoledních hodinách, a tím nastává ten pravý čas na světýlka. Na výběr máte z mnoha různých druhů, od malých žároviček až po ty velké kulaté. Rozvěste je nad balkon nebo je obmotejte kolem zábradlí. Světýlka vás navíc nabudí na Vánoce.

Obklopte se rostlinami s bobulemi

Pichlavá cesmína a mahonie nebo krásná libavka jsou přesně těmi rostlinami, které budou v zimě dělat na balkoně parádu. Červené bobulky budou mít své kouzlo i pokryté sněhem a tím, že jsou vytrvalé, se nemusíte bát, že by pod ním nevydržely.

Dopřejte si teplo po celý rok

Když už nestačí slunce, aby balkon vyhřálo na příjemné stupně, pořiďte si např. cenově dostupné elektrické topidlo. Díky němu budete mít na balkonu teplo velice rychle a můžete si tak na něm dopřát horký čaj nebo i zimní zahradničení.

Nakrmte ptáčky, ale vyhněte se síťkám

Nezapomeňte také na malé opeřené kamarády, kteří během chladných dnů ocení krmítko s potravou. Ideální je malá budka nebo jiná např. kovová konstrukce, do které můžete nasypat ideálně slunečnicová semínka nebo vložit lojové koule. Ptáčci se do nich lehce dostanou a během zimy nebudou o hladu. Dejte ale pozor na ptačí potravu v síťkách. Malí ptáčci se totiž mohou do síťky jednoduše zamotat a zlomit si nožku.

633d659b46483obrazek.png
Foto: Shutterstock

Sezónní dekorace jako třešnička na dortu

K podzimu neodmyslitelně patří dýně. Vydlabaná nebo ne, každá vykouzlí perfektní podzimní atmosféru. Skvěle také vypadají různé lucerničky a lampionky se zapálenými svíčkami. S blížícími se Vánocemi pak můžete popustit uzdu své fantazii a vyhrát si s dekoracemi ještě o trochu více. Mimořádně bude vypadat i kouličkami nazdobený malý stromeček nebo buxus.

Zdroje: autorka článku, ireceptar.cz, bydleni.cz

Reklama