„Moji rodiče byli odjakživa chorobní šetřílci. Nemyslí si, že by měli až tak málo, ale spíš by si nechali pro korunu vrtat koleno. Když jsem začala sbírat vlastní rozum, začalo mi to děsně vadit. Čajový sáček jsme doma louhovali několikrát, než se vyhodil a z mého oblečení z druhé ruky si všichni dělali akorát srandu, zařekla jsem se, že takhle nikdy žít nechci. Hned jak to šlo, jsem se od rodičů odstěhovala a postavila se na vlastní nohy. Podařilo se mi získat dobrou práci a já začala vydělávat. Konečně jsem si nekupovala jen nejlevnější jogurty a nenosila hadry ze sekáče,“ svěřuje se Kamila.

63ea1923d8a06obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

S odchodem z domova se pojila i ta skutečnost, že Kamila přestala své rodiče téměř úplně vídat. Oni sice chtěli, ale ona se vymlouvala na nedostatek času. Většinou k nim zajela jen o Vánocích a na jejich a svoje narozeniny.

„Vždycky jsem jim schválně přivezla drahé dárky, aby viděli, že se dá žít i jinak a trochu si toho života užívat,“ tvrdí Kamila.

Situace se změnila, když Kamila otěhotněla a otec jejího dítěte od ní odešel. Krátce po porodu potřebovala alespoň na částečný úvazek pracovat, a to znamená, že potřebovala také hlídání pro svou dceru.

„Rodiče jsou mi protivní, ale teď se vídáme skoro denně. Z vnučky jsou nadšení a já potřebuju hlídání zadarmo. Takže mě sice ubíjí, že musím poslouchat ty jejich kecy o slevových akcích a o tom, že mám zase novou kabelku a měla bych šetřit, ale musím to vydržet. Na chůvu přeci jen nemám peníze, takže otevřeně přiznávám, že na tohle se mi rodiče hodí,“ uzavírá Kamila.

Zdroje: respondentka Kamila

Čtěte také: