Nedávno oslavili tříleté výročí. Nebyly to šťastné roky. Hlavně ty poslední. Adam (35) se po svatbě velmi změnil. Stále častěji své ženě něco vyčítal, utahoval si z ní a časem jeho sarkazmus přerostl v urážky a ponižování. Ale jen mezi čtyřma očima, když nebyl nikdo z rodiny ani známých na blízku. Pokud ano, změnil se vždy k nepoznání. Byl k ní najednou vlídný a pozorný. Jenže jí v té chvíli už nešlo přetvařovat se. A tak na jeho láskyplná slova a gesta reagovala podrážděně a odtažitě. A to jí okolí mělo za zlé.

63bbff47c06e3obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Pan dokonalý si vzal megeru

„Rodiče i přátelé mě neustále kritizovali, jaká jsem na Adámka zlá. A jeho litovali, že si tak dokonalý chlap vzal zrovna takovou megeru. Jen kdyby věděli, jak to u nás chodí ve skutečnosti! Jaký je ten jejich gentleman falešný prevít,“ svěřuje se Alena, která se svým mužem už dávno není šťastná. Vše se začalo hroutit pár měsíců po svatbě.

„Nejdřív si ze mě jen dělal srandu. Nebo to tak alespoň prezentoval. Měl rádoby vtipné řeči, jak jsem nešikovná, stárnu, kamarádky mě jen využívají, dělám zbytečnou práci a podobně. Jenže co říkal nejdřív údajně jen žertem, to časem přešlo ve skutečný výsměch a výčitky. Běžně mi nadával do vyzobaných slunečnic, prý už mám nejlepší roky za sebou a on se se mnou zahazuje. Měl by si najít mladší. A s lepší postavou. Prý mám obrovský zadek, zato hrudník po tatínkovi. Ne, fakt nejsem tlustá. Nosím velikost 38 a prsa mám dvojky. Jenže když to člověk slýchá denně, začne tomu pomalu věřit,“ vypráví Alena, která začala nosit volnější oblečení. A víc se líčit. Jenže to zase podle partnera vypadala jako laciná děvka.

Udělal z ní vyklepanou psychopatku

Cokoli udělala, nebylo dost dobré. Úklid domácnosti, nákupy, vyjadřování, oblékání... „Tak moc mě deptal, že se to přeneslo i na mou práci. Přestala jsem být schopná soustředit se, nevěřila si a ze všeho najednou byla vyklepaná. Pár zakázek jsem pokazila a dostala padáka. To byla poslední kapka,“ vzpomíná Alena, která se rozhodla od manžela odejít. Sbalila si nejnutnější věci a odešla ke svým rodičům. Jenže ti ji nepřivítali s otevřenou náručí.

„Doslova mi vynadali. Prý jsem hysterka, co všechno přehání a neváží si tak skvělého chlapa. Mám se naučit problémy řešit, ne před nimi utíkat. No, a tak mi naložili kufry do auta a odvezli mě zpět. Adam zase sehrál divadýlko, že vůbec nechápe, co provedl a jak mě miluje. A jestli prý nemám nějaké psychické problémy. Normálně ze mě udělali psychopatku. Všichni tři!“ trápí se Alena, která dál snáší manželovo chování. Ale jen do doby, než si najde útočiště, kam by mohla odejít.

„Volala jsem na linku pro týrané ženy, kde mi potvrdili, že se mnou nic zlého není. A poradili, co a jak. Jen mě mrzí, že ani máma s tátou nestojí na mé straně, věří jemu,“ dodává zklamaně.

Zdroj informací: respondentka Alena

Potřebujete vy nebo někdo z vašich blízkých pomoc? Zde najdete důležité kontakty:  Rosa cenrum pro ženy,  Bílý kruh bezpečí

Čtěte také: