Čtenářka malinke-kote se teprve učí vařit. Ale již teď dělá jídlo, které vzniklo v její hlavě. Děkuji malinke-kote za text i fotografii. Přiznávám, že to nevypadá luxusně, ale proti gustu žádný dišputát!

Přeji všem pěkný slunečný den,
 
venku krásně a já dnes nemusím vařit, protože budu celý den ve škole na zkouškách tak snad se mi to podaří. Mě osobně vaření nevadí, jsem teprve začátečník, ale mám dvě oblíbená jídla, která vařím častěji. Nejen mě, ale i přítelovi chutná a to je hlavní. Co vlastně nejčastěji vařím? Miluji brambory na smetaně ať už ode mě a nebo od mé mamky. Každá je děláme jinak. Mamka pouze oloupe brambory, taťka je nakrájí na kolečka a hodí do pekáče i s masem, který jenom opepří a pak podlije smetanou ke konci. Já to dělám trošku jiným způsobem a abych pravdu řekla tak mi to asi chutná lépe. Ještě aby ne. Říká se, že vlastní jídlo člověku chutná nejvíce. Já to dělám v zapékací míse a střídám to. První vrstvu dám nakrájené brambory a okořením kořením na americké brambory, další vrstvu přidám maso, které taktéž okořením nějakým kořením na maso a takhle pokračuji až do úplného
 naplnění a dám zapéct. Smetanu tam dáváme krátce a hodně aby to v tom hezky plavalo a udělala se z toho omáčka.
 
Druhé moje nejčastější jídlo je můj výmysl ale zaručeně je vynikající. Ze začátku se mi to tolik nedařilo, ale teď už to dělám čím dál lépe. Je to rychlovka a trvá to asi tak 45 minut vaření když nepočítám tu přípravu. Brambory si oloupu a nakrájím jako na brambory na smetaně - to je na kolečka. Na pánev dám minimum oleje a osmahnu kuřecí maso, které okořením kořením na maso bez soli. Tohle jsme našli nedávno to koření a je vynikající. Když už je maso krásně měkké tak tam přidám brambory které okořením zase kořením na americké brambory a postupně přidávám mletou papriku.

1

Ze začátku jsem to moc nepodlévala vodou a jenom ty brambory osmahla, ale teď z toho dělám omáčku a papriky přidávám hodně i vody. Ještě než je to hotové tak k tomu přidám ještě masox a jídlo je hotové. Rychlé a opravdu vynikající. Jednou mi přítel řekl, že to dokonce chutná podobně jako guláš. Já která guláš nejím mi to rozhodně nepřišlo, ale hlavní je že chutná nám oboum :-) Co ale nejvíce miluji jsou domácí hamburgery, které děláme vždy když má někdo narozeniny či svátek :-)
 
Vařit jsem začla úplně sama a ze začátku jsem se toho opravdu bála. Dokonce jsem se také jednou spálila o kamna, ale to k životu patří. Naučit jsem se to musela, když chci s přítelem žít. Do té doby jsem se snažila trochu vařit jen na základní škole, kdy to u nás bylo povinné, ale tam se toho moc člověk nenaučil. Postupem času se chci naučit i nějaká větší jídla, abych uměla uvařit i budoucím dětem, ale nato mám ještě chvíli čas :-)
 
Přikládám fotografii jídlo mého výmyslu, akorát že jsem to tedy tady zrovna nedělala s masem tak jak tady popisuji ale maso jsem dělala zvlášť, jinak je to stále stejný postupem.
 
malinke-kote 
Text nebyl redakčně upraven


Jaké jídlo vaříte nejčastěji?

  • Proč?
  • Co po vás vaši jedlíci nejčastěji vyžadují a plníte jejich přání?
  • Kdo vás to jídlo naučil?
  • Podělte se o recepty…
  • Příběhy…
  • Fotky…
  • I videa…

vše směřujte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jedna z vás získá zcela novou kuchařku Zdeňka Pohlreicha: VEJCE NEBO SLEPICE - 80 šťavnatých receptů z drůbeže a pernaté zvěřiny.

polraich.jpg

Reklama