Ačkoli se v poslední době stáhl vítěz druhé řady SuperStar do pozadí a věnoval se spíš učení na konzervatoři a rodině, nedávno ukázal na internetu nový videoklip. Vyráží tak s novou energií do boje o místo na výsluní české populární hudby.

Vzpomínáte si ještě na Vlastu Horvátha? V roce 2005 stoupla jeho hvězda na obloze - vystřelena raketovou rychlostí vítězství v druhé řadě SuperStar. Dnes už tolik o Vlastovi slyšet není, přesto tento sympatický muzikant stále tvoří. Jak sám říká, posunul se trochu jinam...

Vlasta HorváthNechci se vás nijak dotknout, vím, že toho děláte hodně: zpíváte v muzikále, učíte na konzervatoři, ale do širokého povědomí jste se dostal v roce 2005, kdy jste vyhrál druhý ročník SuperStar. Vzápětí jste získal zlatou desku, to bylo ještě na vlně tohoto úspěchu. Chystáte nějakou podobnou „bombu“? Přece jen už o vás tolik slyšet není. Nebo vám vyhovuje víc být tak trochu v pozadí?
Bombu? Myslím, že něco takového už se opakovat ani nedá, a pokud mám být upřímný, tak musím říct, že bych to znova opakovat nechtěl. I když jsem na své vítězství velice hrdý a vím, že to pro mě byla velice zásadní etapa, dívám se na věci dnes trochu jinak a rozhodně nestojím na místě. Nevím, jestli bude nové album takováto bomba, ale zcela určitě už teď mohu říct, že bude plné energie, emocí a silných melodií. V mezičase jsem se trochu stáhnul. Potřeboval jsem najít pro mě nový směr, a to v tom kolotoči a zmatku nešlo. V pozadí teď ale rozhodně stát nehodlám.

Nedávno jste uvedl nový videoklip Téma Lásky. Proč jste vybral pro klip z alba právě tuhle píseň?
Od první chvíle, kdy jsem uvažoval o tom, jaký bude pilotní singl, jsem věděl, že to musí být jinak než v minulosti. To znamená nikoliv pomalá balada, ale naopak energická, úderná vypalovačka s ostrými kytarami a silnou melodií. Tento singl splňoval všechny tyto mé požadavky, a tím pádem byla volba jednoznačná. Klip k tomuto singlu natočil Režisér Allan Šubert, kterému bych chtěl poděkovat především za to, že to s námi nevzdal v počátečních neshodách, protože po zhlédnutí už první verze nám všem zúčastněným, jak se říká, spadla brada. Jsme velice spokojení a věříme, že se klip bude líbit.

Jste vyučený truhlář - předpokládám, že jste dříve nikdy ani nepomyslel na to, že byste sám učil. Přes to dnes učíte - jaké to je, sám učit?
Musím říci, že mi učení dává nové zkušenosti a vlastně i já sám se prostřednictvím žáků stále učím. Našel jsem další rozměr, jak tvořit v hubě, a to je má cesta. Vždy budu dělat hudbu, ať už budu učit, skládat pro jiné zpěváky, nebo třeba doprovázet na klavír. Zkrátka hudba a já rovná se pouto na celý život.

Máte dceru Lindu, vím, je ještě malinká, přesto - je muzikální? Zpíváte jí doma, třeba když ji dáváte spát?
Ano, je velmi muzikální a myslím, že hudba také zasáhla její srdce. Zpíváme jí každý večer a ona sama si často brouká také.
Mám doma malé nahrávací studio, takže v tom malá vlastně vyrůstá již od počátku manželčina těhotenství.

Plánujete dalšího potomka?
Určitě ano, pokud by to šlo zařídit, tak bychom rádi kluka (směje se).

Kam dál...

Reklama