Zpěvák Vlasta Horváth, který se stal prvním mužským vítězem pěvecké soutěže SuperStar, jež jej katapultovala mezi přední hvězdy české hudební scény, se na poměrně dlouhou dobu stáhl z popředí české mediální scény. Nám se ovšem podařilo s Vlastou uskutečnit exkluzivní rozhovor, ve kterém nám prozradil i mnohé ze svého soukromí…

gggVlasto, za pár dní tomu bude deset let, co jste zvítězil v druhé řadě SuperStar, jak na své účinkování zpětně vzpomínáte?
Vzpomínám samozřejmě rád a v dobrém. Byla to v mém životě velice zásadní etapa, která mi přinesla spoustu zkušeností a krásných zážitků, na které budu vždy vzpomínat.

Přihlásil byste se do obdobné soutěže znovu?
To určitě ne. Po tom, co mám od té doby za sebou, a s těmi zkušenostmi, které jsem nabral, bych asi podruhé do stejné řeky nevstoupil. Viděl bych to maximálně tak, že bych se zúčastnil této soutěže například v roli porotce. Tuto nabídku jsem však zatím nedostal (smích).

Jak se změnil Vlasta Horváth, kterého jsme znali prakticky ze všech médií za oněch deset let?
Řekl bych, že jsem celkově konečně dospěl (smích). Hodně mi pomohlo to, že jsem se stal otcem dvou dětí, a díky tomu se dnes cítím daleko sebevědoměji. Jinak musím říci, že ve svých postojích a hodnotách jsem zůstal stejný. Stále miluji hudbu, na které jsem vyrůstal, a snažím se jít životem svou vlastní cestou, která je poctivá.

Jak vnímáte SuperStar dnes, myslíte si, že skutečně dává tato soutěž možnost novým talentům, nebo vám už nyní přijde jako přežitek a výrobna „rychlokvašek“?
Bohužel musím říci, že dnes je tato soutěž vnímána veřejností a médii dost negativně. Není to však chyba zpěváků a zpěvaček, kteří se této soutěže účastní, ale je to chyba televize, která doslova zahltila tento národ tímto formátem. Přesto si však myslím, že pro člověka, který chce světu ukázat svůj talent, je to stále velice dobrá příležitost. Je úplně jedno, jestli se dostanete nahoru díky pěvecké soutěži, nebo vám pomůže někdo jiný. Můj případ byl takový, že jsem si stoupl do fronty 8000 lidí a probojoval se až k vítězství, a na tom nevidím rozhodně nic špatného.

Je tomu poměrně dlouhá doba, co jste se stáhl z popředí mediálního zájmu, proč tomu tak bylo?
Hlavní důvod byl ten, že jsem chtěl s manželkou založit rodinu. Chtěl jsem si plně užít vše okolo narození mých dětí a hlavně se jim opravdu věnovat. Toto se děje v životě jen jednou a nelze si to vrátit jako film. Krom toho jsem vedle těchto povinností vůbec nezahálel a neustále skládal a nahrával. Výsledkem je mé v pořadí třetí autorské album, které nese název „To máme znát“. Protože písně na tuto desku vznikaly právě v tomto období, tak jsou velice emotivní a silné a já mohu říci, že je to opravdu povedené CD, na které jsem velmi hrdý.

rrr

Jste šťastným otcem dvou malých dcer, jak vám změnily váš náhled na život?
Rozhodně se díky nim dnes na svět dívám o dost jinak než dříve. Daleko více si užívám života a volných chvil, ať dělám cokoliv. Tak nějak jsem se uvnitř více uvolnil a jsem dnes daleko otevřenější.

S manželkou jste oslavili dvacet let od seznámení. Jaký je váš recept na lásku?
Nevím, jestli mám nějaký recept. Určitě to chce hodně trpělivosti, pochopení a vzájemné tolerance. Základem podle mého je ale to, jak to má člověk u sebe nastavené. Jestli má v povaze být stálý, nebo naopak. Já jsem byl stálý odjakživa, a to nejen ve vztazích, a podle toho jsem si k sobě vyhledával protějšek. 

V září oslavíte další životní jubileum – deset let od svatby. Prozradíte nám, co plánujte?
Ještě žádný plán nemáme, ale nějak to vždy vyplyne ze situace. Většinou to dopadne tak, že zajdeme někam na večeři a pak třeba do kina nebo na bowling.  

ttt

Jak už jste říkal, před nedávnem vám vyšlo autorské album „To máme znát.“ Čím je výjimečné a co na něm máte nejraději?
Vzal jsem si na svá bedra tentokrát nejen skládání písní, ale i celou produkci a nahrávání veškerých hudebních nástrojů. Dokonce i texty jsou z poloviny mé, takže jsem to tentokrát pojal velice důsledně. Řekl bych, že v tomto ohledu je album velice výjimečné. Mým cílem bylo vytvořit hudbu, ze které nebude cítit žádný kalkul a bude upřímná a čistá. To se mi povedlo a to mám na tomto cd nejraději. Na přelomu října a listopadu pojedu se svou kapelou druhou polovinu klubového turné, na což se moc těším. Zavítáme do sedmi větších měst České republiky, takže tímto všechny zvu.  

rrrr

Už pět let vás mohou diváci vidět v Rockové opeře. Jak se liší vaše angažmá od sólové dráhy a co je vám bližší?
Baví mě obojí a jsem rád, že díky tomu je má práce zajímavější a pestrá. V divadle kromě zpívání musím zapojit i herecké schopnosti. V neposlední řadě musím říci, že v Rockové opeře je to celé o velkém drivu a energii, což je někdy velmi vyčerpávající. Mé koncerty jsou pak více o náladě, emocích a muzikantském umu.  

Při jaké příležitosti Vás a Vaši kapelu mohou naši čtenáři při nejbližší příležitosti vidět?
Určitě bych rád všechny pozval na koncert na Letní scéně Vyšehradu, kde v rámci Vyšehraní vystoupím již za několik dní, a to v neděli 31. 5. od 17:00. Informace o dalších koncertech a vystoupeních jsou uvedeny na mém webu http://www.vlastahorvath.cz/

rrr

Vlasto, děkujeme Vám za rozhovor.

Čtěte také:

Reklama