AndyFilozofie Andyho Uffelse se zakládá na účesech, které jsou sexy, proměnlivé, individuální a nevadí jim dotyk. Snadno se nosí a snadno se udržují. Klasické styly jsou dovedené o krok dál, avantgardní jsou žádané - vždy výjimečné a současně přístupné. Dobrý účes vyžaduje dobré stylingové nástroje, a proto Andy rád používá výrobky Philips.

Otázka dne zní: Co právě frčí? „Od nápadných střihů a křiklavých potisků k vystínovaným obličejům a asymetrickým vlasům, nestydatost a smělé požitkářství osmdesátých let dominuje přehlídkovým molům v hlavních trendech pro podzim/zimu 2009/2010. A tak jsme vzali to, co bylo známo jako období nevkusu, jako vůdčí inspiraci pro našich pět, velmi rozdílných, sezonních vzhledů. Je nám jasné, že slova úžasné vlasy a osmdesátky nenajdete běžně v jedné větě, ale věříme, že našich pět interpretací vás nakazí a vy pro nastávající sezonu budete tyto trendy vnímat jako krásné, variabilní a žádoucí,“ komentuje na úvod své vlasové trendy Andy Uffels, umělecký ředitel v oblasti péče o vlasy Philips.

1. vzhled Power Styling

Vlasy Pokud osmdesátá léta byla celá o „Power Dressing“, potom je v rámci trendů posouváme na další úroveň – „Power Styling". Nakonec „Power Dressing“ není kompletní, dokud nepřidáte „Power Hair“. Výrazné, leč jednoduché, tento vzhled kombinuje oboupohlavní ulízanou patku s dlouhými, super zářícími ženskými délkami. Patka nové sezony je přirozeným pokrokem od sladkého chmýří minulé sezony a rozčepýřených patek, posouvá se k jednoduššímu, mužskému stylu. Vzhled je daleko kompaktnější a je vlasovou verzí dámského smokingu.

Noste s: Mužský vzhled – smokingový styl a strukturované oblékání. Ležérní vzhled získejte kombinací s květinovým potiskem nebo rovnými džínami svého přítele. A samozřejmě tmavé výrazné brýle jsou podmínkou. Tento styl doplňte, zženštěte jednoduchými, avšak draze vypadajícími vlasovými doplňky umístěnými na zátylku. Vintage kousek vám dodá osobitější retro vzhled.

Názor experta: „K získání perfektně rovných vlasů používáme na modelech často tento trik: třikrát přejedeme žehličkou přes kořeny vlasů a pak jednou po celé jejich délce. Touto technikou získáme rovný a dlouhotrvající základ. A protože vlasy modelů jsou upravovány velice často, použití žehličky, která chrání vlasy před poškozením – jako Philips ProProtect 230 – velice zjednodušuje mou práci stylisty.“

Tip: Zářící rovné vlasy potřebují být pro tento vzhled ve skvělé kondici. Použijte žehličku jako např. Philips Salon Straight ProProtect 230, která se o vlasy postará a zároveň maximalizuje jejich lesk.

2. vzhled The New Wave

vlasyPo několika sezonách uvolněných vln přichází do města nový tvar – asymetrická vlna. Od uvolněných a jemných vln k pevně daným vlnám, přičemž klíčem k tomuto vzhledu je výrazné boční rozdělení. Naše interpretace kombinuje postaru upravené vlny s uhlazenými vlasy v horní části a asymetrickými délkami. Je to silný, přesto neskrývavě ženský vzhled, který připomíná Jerry Hallovou z let, kdy začínala s Mickem Jaggerem. 

Noste s: Na míru šité kousky s jednoduchými liniemi – dámské šaty s pánskými prvky či pohodlné obleky – v jednoduchých barvách a z měkkých, luxusních materiálů, které prodlouží postavu a přidají vlasům na dramatičnosti. Styling odráží měkčí stránku osmdesátých let. Doplňky omezte na minimum, abyste podtrhli linii tohoto stylu. Pokud na doplňcích trváte, pohrajte si s některým z nových stylů opasků.

Názor experta: „K dosažení tohoto druhu pohybu byste potřebovali každou kudrlinku natočit kulmou a při vychládání ji přisponkovat. Zakulacené hrany Philips Salon Straight&Curl mají zvlášť navržený teplovzdorný povrch, který zůstane chladný. Jak se vlas pohybuje okolo nástavce, je okamžitě ochlazován a tím uchová vlnu a ušetří čas. Mám rád stylingové nástroje, které pracují efektivně a ještě šetří čas, a proto po této šikovné žehličce s kulmou rozhodně sáhnu.“

Tip: Tento vzhled potřebuje rovné a vlnité struktury, které snadno získáte použitím žehličky vlasů a kulmy v jednom, jako např. Philips Salon Straight&Curl (HP 8290).

3. vzhled All Tied Up

vlasyNa rozdíl od poslední sezony plné vyčesaných účesů dodávají podivným osmdesátkám nový romantický rozměr uzly, copy, culíky a drdoly. U Kenza byly vlasy sčesány na stranu v lehce upevněných a hravých zákrutách. Snadno zvlněné vyčesané účesy vítězí u Versaceho, zatímco Giorgio Armani míří na nesymetrické zaplétané drdoly. A pokud vlasy nebyly nakroucené, pak byly stočené do svěžího, vybroušeného a po stranách dlouhého zauzleného vrkoče. Náš vzhled se soustředí na formu a strukturu. Jednoduché styly lze značně zpestřit přidáním uzlů a záhybů. Tuto sezonu se spoutejte uzly.

Noste s: Vytvořte zajímavou souhru mezi otočkami a stylingem propojením vlasů s geometrickými obrazci a  dramatickým obložením. Jedovaté barvy jako citrónově oranžová a svěže zelená spolu s barvou lesa a černobílými barvami vytvoří velmi módní vzhled. Otočky jsou vaším hlavním doplňkem, omezte zbytek vzhledu na uhlazený a jednoduchý, abyste se vyhnuli většímu množství soupeřících prvků.

Názor experta: „Snadná cesta k ozdobnému uzlu ve vlasech je nejprve vzít malé množství vlasů, štědře nasprejovat, pročísnout a pak přejet žehličkou na vlasy. Pak je o mnoho snazší vytvořit čistý tvar. Použití žehličky na vlasy jako Philips SalonStraight Pro XL, která má obzvlášť široké destičky kvůli úpravám dlouhých, hustých vlasů výrazně zkracuje dobu rovnání a splétání účesu.“

 Tip: Tohoto vzhledu dosáhnete za pomoci žehličky vlasů s obzvlášť širokými destičkami, která je navržená pro dlouhé, husté vlasy. My jsme použili Philips SalonStraight Pro XL (HP 8350).

4. vzhled Blow Out

vlasyOsmdesátá léta mohou pro mnoho lidí znamenat punk, rock a pop, ale pro fanoušky módy je to doba originálních supermodelek. Naomi, Cindy, Linda, Christy atd… Vzhled dnes známý také jako „recessionista“ je hlavně o krásných zářivých vlasech obohacených o objem a lehkou přirozenou vlnu.

Noste s: Klasicky šik dojem umocňují krátké šaty, volné blůzy a studentský styl. Doplňky volte opatrně. Klíčové kousky jako taška od Birkina či šála Hermes vytvoří uhlazený jedinečný vzhled. Hlavně to nepřežeňte. Jak řekla Coco Chanel, když jde o doplňky, vždy odložte poslední, který si na sebe vezmete.

 Názor experta: „Pokud chcete styl plný hmoty a objemu, měli byste vlasy sušit shora dolů. Tak se objem nezploští a vlasy dostanou víc času na vychladnutí. Výsledkem je větší objem a tvar nahoře a vpředu, kde je nejvíc potřeba.“

Tip: Kvůli maximálnímu objemu a lesku musíte sáhnout po víceúčelovém ionickém vysoušeči. Philips SalonDry Control (HP 8182) nabízí speciální keramický prvek a čtyřikrát více iontů než jiné modely, a vy tak můžete sušit, stylovat a upravovat vlasy, jak se vám zlíbí.

5. vzhled Go Graphic

vlasyVe výrazných osmdesátých letech byla grafika a styling jasně vidět všude od Marc Jacobs k DKNY. Stejnou měrou byla vzdávána čest silným ženám, od Siouxsie Sioux a Grace Jones k Annie Lennox až obrazům z videoklipu ‘Addicted to Love’ od ikonického Roberta Palmera. Naše podání se zaměřuje na ostré linie grafického stylu. Představte si vlasy ulízlé dozadu nebo na stranu, jako žiletkou zastřižené mikádo, přesnou pěšinku, to vše doplněné dokonale lesklým pláštěm. Go Graphic je lidská liga účesů.

Noste s: Cokoli, co podtrhne výrazné linie tohoto vzhledu, jako grafické potisky, ostré hrany, pavučiny a šaty na jedno rameno. Doplňky omezte na minimum, ale pokud jste odvážná, svezte se na vlně osmdesátek přidáním záblesků neonově jasných barev do černé a šedé, přidejte velké náušnice a spousty náramků. Základem je spousta černé, včetně výrazného černého make-upu okolo očí. Černé stíny a oční linka spolu s nenalíčenými rty, vzhled je trochu oboupohlavní, trochu punkový a grafické motivy na oblečení si hrají s přirozenou nenuceností.

Názor experta: „Grafický styl vyžaduje dvě věci – dobrý střih a dobrou žehličku na vlasy. Mnoho lidí se mu vyhýbá, protože si myslí, že je náročný na údržbu, ale s žehličkou Philips SalonStraight Sonic (HP 4666) je práce o 30 % rychlejší. Začala se vyrábět loni a od té doby nesmí v mé pracovní brašně chybět.“

Tip: Vlasy se musí lesknout jako právě vyleštěné sklo. Použijte žehličku na vlasy Philips SalonStraight Sonic (HP 4666) a během minutky získáte perfektně rovné a snadno udržovatelné vlasy.

Co použít?

žehlička philipsŽehlička na vlasy Philips Salon Straight&Curl (HP 8290) nabízí úpravu vlasů při profesionální teplotě až 220 °C. Díky speciálnímu designu destiček se zaoblenými hranami umožňuje jak dokonalé žehlení vlasů, tak zároveň tvorbu loken. Keramické destičky se postarají o hladké klouzání vlasů a dodají jim více lesku. Různé nastavení teploty je zobrazováno na digitálním displeji. Maximální flexibilitu dodává 1,8 m dlouhá síťová šňůra. Součástí balení je praktické úložné pouzdro. NOVINKA PODZIM 2009.

žehlička philipsŽehlička na vlasy Philips Salon Straight Pro XL (HP 8350) nabízí úpravu vlasů při profesionální teplotě až 220 °C. Disponuje širokými keramickými destičkami s rovnoměrným zahřátím, čímž přináší hladké klouzání i v případě hustých a delších vlasů. Přesné digitální nastavení teploty zaručuje dokonalé výsledky. Různé nastavení teploty je zobrazováno na digitálním displeji. Pro větší bezpečí dojde po hodině k jejímu automatickému vypnutí. Žehlička disponuje funkcí rychlého zahřátí kdy je během 30 vteřin připravena k použití. NOVINKA PODZIM 2009.

vysoušeč philipsVysoušeč vlasů Philips SalonDry Control (HP 8182) s příkonem 2 200 W a šesti nastaveními teploty a rychlosti nabízí ionizační technologii, která zamezuje poletování vlasů a přispívá k jejich lesku. Úzká koncovka umožňuje přesnou úpravu účesu, objemový difuzér je ideální pro tvorbu zvlněných a pružných účesů. Funkce Turbo boost přináší velmi rychlé vysoušení, impulz studeného vzduchu je ideální k fixaci účesu.  Pro maximální flexibilitu je vysoušeč vlasů vybaven 1,8 m  dlouhou síťovou šňůrou, praktické je i závěsné oko umožňující jednoduché uložení. NOVINKA PODZIM 2009.

žehlička philipsŽehlička na vlasy Philips SalonStraight Sonic (HP 4666) je naprostou jedničkou ve své kategorii, a to díky jedinečné sonické technologii. Ta spočívá v jemných vibracích žehlicích destiček, díky kterým jsou vlasy rovnoměrně rozloženy mezi destičky. Tím dochází k optimálnímu přenesení tepla na vlasy, maximálnímu výkonu žehlení a až o 30% rychlejšímu výsledku. Žehlička je vybavena nano-diamantovými keramickými destičkami, které mají velmi hladký povrch, optimální tepelnou vodivost a jsou velmi odolné proti poškrábání.  Dále nabízí úpravu vlasů při profesionální teplotě až 220 °C. Různé nastavení teploty je zobrazováno na digitálním displeji. Žehlička disponuje funkcí rychlého zahřátí.

Veškeré modely vlasových pomocníků Philips lze zakoupit ve specializovaných prodejnách s elektrospotřebiči. Jejich orientační maloobchodní ceny jsou 1 799 Kč (HP 8290), 1 599 Kč (HP 8350) 999 Kč (HP 8182) a 1 799 Kč (HP 4666).

Reklama