Jak na vlasy? Co s roztřepenými konečky? Jaké používat kondicionéry? Jaké šampony? Barvy ano či ne? Mohla bych napsat ještě x otázek, které si občas dáváte a odpovědi na ně čtete v magazínech nebo slyšíte jako zaručené rady od známých.

 

Jak to s těmi vlasy tedy je? Jaké bludy se tradují?

 

Budete-li si nechávat často zastřihávat vlasy, budou pak silnější a porostou rychleji
Genetika ovlivňuje kvalitu a růst vlasů především. Pak samozřejmě zdravotní stav. Naše vlasy, pokud jsou zdravé, vyrostou asi o 13 milimetrů za měsíc. Vyrostou o těch 13 milimetrů ať je stříháme nebo ne. Optickým klamem může být pravidelné zkracování. Pokud je vynecháme, necháme vlasy nějakou dobu být, připadá nám, že rostou rychleji. Pevnost se stříháním také neovlivní. Pouze díky častému stříhání mají vlasy dokonalý tvar a nám se zdá, že tím, jak "drží" jsou silnější a zdravější.

Roztřepené konečky se dají spravit 
Nedají. Když už jsou roztřepené, tak je neslepíme. I když existují přípravky, kterým se to podaří, ale jen na velmi krátkou dobu. Jediným řešením je nechat si konečky zastříhnout. Jinak se budou ještě více třepit a ničit.

Kartáčujte důkladně. Vlasy budou lesklé a zdravé!
Pokud budete vlasy důkladně a často kartáčovat, začnou se lámat. Pokud přesto chcete kartáčovat, vyberte si kartáč nebo hřeben vhodný pro váš typ vlasů. Ale připravte se na to, že lesk nebude způsobovat kartáčování jako takové, ale přemístění kožního mazu od kořínků ke konečkům. Budete se lesknout, ale vlasy budou mastné.

 

 

 

 

 

Máte lupy? Může za to suchá pokožka hlavy!
Rozlišujte. Suchá pokožka hlavy, která se odlupuje se dá napravit vhodnými vlasovými přípravky. Lupy jsou ale něco jiného. Nejsou následkem suché pokožky, Jejich vznik souvisí se zvýšenou produkcí mazu, zdravotními problémy (např.stres), dědičnou dispozicí nebo přemnožením tukových kvasinek. Pokud máte problém s lupy, navštivte odborného lékaře, který doporučí vhodnou léčbu.

 
Každodenní mytí vlasů je škodlivé 
Je a není. Pokud používáte nevhodné přípravky, myjete vlasy horkou vodou, příliš je masírujete a nakonec fénujete nejvyšší rychlostí a teplotou, vlasům škodíte. Jsou hodně namáhané, narušuje se  pokožka hlavy a činnost mazových žláz. Výsledkem jsou vlasy příliš suché (někdy se až krepatí) nebo naopak velmi mastné. Pokud budete při denním mytí k vlasům šetrné, přípravky na mytí budou určeny na váš typ vlasů,nebudete je poškozovat silným sušením, bude vše v pořádku.¨

 

Studená voda napomáhá k lesku
Studená voda pomáhá. Když se chcete probrat, zbavit obličej oteklých očí. Na pokožku hlavy působí kladně, protože ji prokrví. Avšak oplachování studenou vodou vlasům více lesku nepřidá.

 

 

Vlasové přípravky po čase nejsou účinné
Budou stále účinné. Můžete přípraky používat opakovanně a stále a vlasy jim nebudou vzdorovat. Ano, může vám připadat, že vlasy nereagují tak jako dříve, ale na vině jsou především stylingové přípravky (laky, gely, vosky, tužidla). Jednou týdně vlasy umyjte pročišťujícím šamponem, který odstraní zbytky všech nečistot a zbytku těchot přípravků.

 

Kondicinér je k ničemu
Omyl! Po umytí šamponem jsou vlasy čisté, ale ztrácejí ochranný filtr a odmašťují se. Kondicionér jim dodá potřebné látky, které ošetřují porušená místa a dodávají jim ochranu. Kondicionér obalí každý vlas, uzavře jeho svrchní vrstvu a pomáhá tím k menšímu zacuchávání. A kondicionér navíc pomáhá k lesklejším vlasům, protože je uhladí a ony pak lépe odrážejí světlo.

Nebarvěte - není to zdravé a budete mít zničené vlasy
Dnes už jsou barvy na vlasy tak kvalitní, že se nemusíte obávat žádného poškození. Jen postupujte dle návodu, správně postupujte při barvení. JInak opravdu spácháte na svých vlasech škodu. Ale budete za ni moci vy a ne barva.

 

Padání vlasů, to je problém
Pokud jste ve špatném zdravotním stavu, samozřejmě, že na vlasech se to odrazí. jste-li zdravé, je naprosto v pořádku, že vám denně vypadne 50-100 vlasů. Při mytí tento počet ještě znásobte třemi. Víc vlasů navíc padá na jaře a na podzim, kdy se vlasy regenerují po náročné zimě a létě.

Udržet krásné vlasy je problém, ale je třeba se o ně starat a správně starat! Nenaslouchat každé rádoby radě.


Jak se staráte o vlasy?
Věříte pověrám z článku?
Myslíte, že jsou pravdivé?
Nebo ne?
Máte vlastní recepty na krásnou hřívu?