Jako s každým puberťákem hejbaly hormony, tak i já nebyla výjimkou. Na základní škole v osmé třídě jsme měli předmět zvaný ŠKOLNÍ POZEMKY, kde jsme se "učili" starat se o svůj záhon. Jak ho hnojit, záset do něho kytičky či zeleninu, opatrovat ho, a pokud se něco urodí, i sklízet. Já si vzpomínám na můj dosti velký průšvih právě z tohoto předmětu.
 
Bylo jaro a naše třída dostala vymezený záhon. Kluci vykopali drny a odstranili na něm trávu. Pak přivezli kolečko hnoje, abychom dodali hlíně živiny. Mezi spolužáky byl jeden, který se mi moc líbil a který byl stejné číslo jako já. Pošťuchovali jsme se, kde se dalo. Vyfasovali jsme vidle na hnůj a začali ho rozprostírat po záhonu. Kluci v čele s mým oblíbence ale vzali hnůj do ruky a začali je po nás, děvčatech, házet. Nejprve dostali vynadáno od naší učitelky, která nás na tento předmět měla, ale to je neodradilo a pokračovali v bombardování hnojem. To mě ale tak rozlítilo, že jsem vzala pořádný kopec hnoje a vší silou ho mrštila na stranu kluků. Ale v tu chvíli kolem nich procházela učitelka. Kluci se sehli a ten kopec hnoje přistál učitelce na hlavě v drdolu. Já jsem ztuhla, kluci ztuhli a hlavně ztuhla ona potrefená úča. Zaječela a začala si rvát hnůj z drdolu. Ovšem, kdo zná konzistence hnoje, mi dá za pravdu, že to nejde jen tak. Hnůj se pomalu začal roztékat po celé její běloskvoucí halence.
 
Popadla mě za ruku a hnaly jsme si to do ředitelny. Než nám v tom mohla sekretářka ředitele zabránit, vletěly jsme do místnosti jako velká voda. Ředitel zrovna s někým telefonoval. Když nás uviděla a hlavně "voňavou" učitelku, vypadl mu telefon z ruky: "Proboha, soudružko kolegyně, co se vám to stalo?" Na to ona zaječela: "To je práce tady toho spratka. Prosím o exemplární potrestání". No a tak jsem dostala dvojku z mravů a do konce školního roku si na mě "pozemková" učitelka zasedla.
 
Doma to mělo dohru takovou, že táta při vyprávění se jen smál, ale mamka mi od plic vynadala. Prý abych si uvědomila, že jsem skoro dospělá a tudíž zodpovědná za své skutky.
Januše

Milá Januše,

Váš příspěvek se mi moc líbí! Věřím tomu, že paní učitelka má od té doby krásné a zdravé vlasy. Když hnůj pomáhá k růstu květin, měl  by pomáhat i vlasům. Zkuste to patentovat! Nějaká společnost na výrobu vlasových preparátů dá do hnoje barvivo a aroma, no a máme z toho NOVINKU! Atraktivní balzám na vlasy vyroben z přírodních produktů.     

  

školní průšvihy
aneb
Já jsem zlobila. Kdo víc?
Jaký nejhorší průšvih jste provedla ve škole?
Kdo koho zítra trumfne a dostane od nás kosmetiku?
Nečekejte a pište už nyní:
redakce@zena-in.cz

Reklama