Máme tip na zdravou jarní výživu

Ego CerealS rostoucí teplotou přibývají leckterým z nás starostí. Teplé kabáty, které milosrdně halily zimní zásoby, odkládáme zpět do skříní, a s obavami se díváme na loňské sukně, kalhoty - na plavky raději ještě nemyslíme.

Plánujeme, jak přestaneme jíst a zhubneme. Krátkodobé a drastické diety ale nemají smysl, škodíme jimi jen samy sobě. Mnohem lepší je upravit celkový jídelníček a životosprávu.

Důležitou roli v redukčních dietách hraje vláknina. Nejenže čistí náš trávicí systém (což se hodí nejen na jaře), ale pomáhá i pocitu dlouhodobého zasycení.

Ego CerealIdeální denní dávka vlákniny je 30 gramů. Jenže každá z nás za den sní v průměru méně než polovinu. A to je málo. Proto je vhodné do jídelníčku zařadit sušenky Ego Cereal. Jedno balení totiž obsahuje 3 g vlákniny - což je 10 % ideálního denního příjmu. Sušenky Ego Cereal mají tak vysoký obsah vlákniny díky 40 % cereálií, oříšků nebo ovoce. Navíc je čtvrtina vlákniny tvořena inulinem, tedy vlákninou s probiotickými účinky. Ta podporuje růst těch bakterií, které prospívají našemu trávení, a pomáhá tak zvyšovat obranyschopnost organismu.

Sušenky Ego Cereal jsou také skvělým způsobem, jak dodat tělu energii na celé odpoledne. Kromě vlákniny, cereálií, oříšků nebo ovoce mají i relativně vysoký obsah kvalitních rostlinných tuků, které postupně uvolňují energii, a pomáhají tak odbourat pocit hladu, který stojí za těmi nechtěnými kily navíc. Jemná, lahodná čokoláda, ve které jsou sušenky Ego Cereal máčené, vás potěší a povzbudí. A je jí přesně tolik, abyste si ji vychutnala bez výčitek.

Ego Cereal

Proč je vláknina tak důležitá
Vláknina je důležitá součást naší stravy a zejména zdravé výživy. Nejsme ji sice schopni strávit, v našem trávicím systému ale plní funkci čističe. Váže na sebe škodliviny a nestrávené kousky potravy, a pomáhá tak chránit před civilizačními chorobami. Také snižuje riziko rakoviny tlustého střeva, tvorbu žlučových kamenů, hladinu cholesterolu a pomáhá v boji s obezitou. Pokud přijímáte hodně vlákniny, je také důležité hodně pít.

Více na: www.sedita.cz/egocereal

 

Reklama