Prázdninové výlety za památkami a cestování vlakem patří neodmyslitelně k sobě. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným. Pro všechny výletníky, kteří pojedou vlakem, připravily České dráhy hru „Vlakem za památkami UNESCO“.

„Cestujeme stále za novými a novými zážitky třeba až na druhý konec světa, ale občas si vůbec neuvědomíme, co zajímavého a unikátního máme přímo před sebou,“ říká Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy ČD. „Česká republika má navíc jednu z nejhustších železničních sítí v Evropě, skoro všude tak dojedete vlakem. Proto nabízíme všem cestujícím možnost užívat prázdninové cestování a přitom hrát při návštěvách památek UNESCO o zajímavé ceny.“

Památek UNESCO najdete v Česku celkem 12 a kromě jihočeských Holašovic, kam se dostanou cestující z Českých Budějovicích autobusem nebo na kole,  jsou výborně dostupné po železnici.

„Podmínky soutěže jsou jednoduché. Zapojit se může každý občan České republiky starší 18 let, který s naší hrací kartou objede vlakem alespoň tři české památky zapsané na seznamu UNESCO. Hrací karta je součástí informačního letáku Vlakem za památkami UNESCO nebo ji lze vytisknout z internetových stránek www.cd.cz/unesco,“ vysvětluje Aleš Ondrůj, ředitel Odboru marketingu v osobní dopravě ČD.

Po předložení karty a platného jízdního dokladu ČD (označeného od průvodčího) na informačním centru UNESCO (seznam je uveden na www.cd.cz/unesco)  obdrží soutěžící razítko. Kartu s alespoň třemi razítky potom pošle v obálce označené „Soutěž UNESCO“ na adresu České dráhy, a.s., odbor komunikace, Nábřeží L. Svobody 1222, 110 15 Praha 1. „Hrací kartu je nutné odeslat do 31. října letošního roku, výsledky losování pak oznámíme na veletrhu GO/Regiontour 2008 v Brně, který se uskuteční v lednu,“ doplňuje Aleš Ondrůj.

Vylosováno bude celkem 20 výherců, kteří obdrží hlavní ceny. Prvních 10 zaslaných hracích karet s 12 razítky bude navíc oceněno zvláštní výhrou - reklamními předměty Českých drah a Českého dědictví UNESCO.

Podrobné informace o podmínkách soutěže a předání cen jsou na internetových stránkách www.cd.cz/unseco.

Ceny pro vítěze:

1. - 3. cena:
- pobytový týdenní poukaz pro 2 osoby ve vybrané lokalitě UNESCO od CK Čedok
- Kilometrická banka ČD, reklamní předměty od ČD, dárkové poukazy
4. - 5. cena:
- pobytový víkendový poukaz pro 2 osoby ve vybrané lokalitě UNESCO od CK Čedok
- Kilometrická banka ČD, reklamní předměty od ČD, dárkové poukazy
6. - 20. cena:
- ceny Českého dědictví UNESCO - např. prohlídka města, zámku a zahrad v Kroměříži s průvodcem včetně oběda v restauraci, prohlídka města Kutná Hora s kostýmovaným průvodcem a večeří v restauraci, víkendový pobyt v hotelu Zlatá hvězda přímo v historickém jádru Litomyšle, prohlídka města Třebíč s průvodcem nebo víkendový pobyt v penzionu U Slunce v Českém Krumlově