Auto nechte v garáži, zabalte batůžky, přihoďte tam ešuš, karty do vlaku, dětem nic neprozraďte a vyrazte vstříc novým dobrodružstvím! Nechte se pozvat na další výlet společně s blogem S dětmi v báglu.

Také máte tendenci trávit víkendy a dovolené tak, že se (ideálně autem) dopravíte do místa A, ubytujete se a podnikáte výlety po okolí? Nebo v pátek zuřivě googlíte, kam byste v sobotu mohli vyrazit na jednodenní výlet a všechna místa v okolí už znáte a ta vzdálenější vám přijdou prostě už moc daleko?  Což to jednou pojmout trochu jinak? 

Praha – Ústí nad Labem

výlet

Např. z Prahy jste vlakem v Ústí nad Labem za hodinku a čtvrt. V Ústí nad Labem si můžete na chvilku vyběhnout z vlaku a skočit do lanovky, která jezdí jen pár minut od nádraží. O našem výletu na Větruši jsem psala již zde. Lanovka, přírodní bludiště, zrcadlové bludiště, tady je vše na jednom místě. 

výlet

V Ústí bych ještě rozhodně doporučila návštěvu Střekova. Ale tam se už pěšky od nádraží dostanete s malými dětmi jen velmi těžko, přeci jen to je pěkný kousek cesty. Info o Střekovu najdete zde.

Z Ústí nad Labem do Děčína

Děčín

Děčín

Tak o tom, že Děčín je jedno z nejkrásnějších míst u nás, nebudu diskutovat. Faktem je, že Děčín je papírově nejzelenějším městem v ČR. A pokud přijedete vlakem (trvá to sem z Ústí sotva 30 minut), spousta zajímavých míst se nachází poblíž nádraží. Dojdete tam lehce pěšky, na kolech či s pomocí MHD. O Děčíně jsem psala již v tomto článku.

S dětmi vás možná bude zajímat dětská prohlídka zámku, ZOO, super kavárna s hřišťátkem s vodními prvky přímo pod zámkem nebo XXL hřiště…

výlet

Stanování v Děčíně

výlet

O tom, jak jsme v Děčíně stanovali my, jsem vám psala zde. Kemp sice leží trošku netradičně pod mostem, ale nám to přišlo vzrušující:-). Kemp má ale obrovskou výhodu – leží hned na cyklostezce a asi 100 m od něj je XXL hřiště:-). Přímo v kempu je pro děti malé hřiště a trampolína. A pro ty, co nemají stany ani spacák, je možnost si zapůjčit jak stan, tak lůžkoviny, takže nemusíte nic tahat s sebou!

výlet

Vlakem do Německa

výlet

Labská stezka

Další den se vysloveně nabízí sednout do vlaku směr Německo! Osobně doporučím zakoupení lístku Labe- Elbe (o víkendu stojí tuším 370 Kč pro 5 lidí) a vyrazit směr Bad Schandau (cca 20 min jízdy vlakem). O tomto výletu se teprve dočtete, nicméně vás zkusím nalákat alespoň něčím. V ceně jízdenky na vlak je i přívoz přes Labe, který vás pohodlně dopraví od nádraží do centra Bad Schandau. A ten stojí za to! I když je to jen pár minut dlouhá plavba, děti budou nadšené. Přívoz jede pár minut po a proti proudu a prostě nádhera! A nebojte se případně vzít i kočárek, nádraží i vlaky jsou zcela bezbariérové, stejně tak i přístup k přívozu.

výlet

Bad Schandau je malebné lázeňské městečko, přičemž jeho centrum je 1 minuta chůze od přívozu. Zmrzlina tu stojí jen 1 euro:-). Pokud budete mít víc času, můžete se po Rysí stezce vydat až k historickému výtahu, který vás zaveze až k rysí oboře a dále do Centra národního parku nebo jen na super hřišťátko hned u centra městečka. Rysí stezka je dlouhá asi 2 km, ale od přívozu k historickému výtahu je to pár set metrů podél Labe. Děti si užijí „stopovačku“, protože celá trasa je značena otiskem tlapy v dlažbě. A je v pohodě zvládnutelná i s kočárkem.

výlet

Jak vidíte, super nabitý program na víkend! A také důkaz toho, že víkend je prostě málo. Protože celé Českosaské Švýcarsko je prostě oblast, která má rozhodně co nabídnout. A já jsem moc ráda, že jsem jasným důkazem toho, že i krajina plná pískovcových skal a nerovných terénů je ideálním místem pro dovolenou i s těmi nejmenšími dětmi v kočárku. Však si projděte celou rubriku Lužické hory a Českosaské Švýcarsko. Tam se ukrývají doslova perly!

výlet

PS. Pokud toho budete mít málo, můžete skočit do vlaku a pokračovat směr Konigstein. I tam je o zábavu postaráno!

Konigstein

vláček

výlet

Foto: www.sdetmivbaglu.cz

s dětmi v báglu

Jana - zakladatelka blogu sdetmivbaglu.cz tráví co nejvíce času s dětmi v přírodě, na výletech. Její zážitky i dalších výletníků najdete na blogu plném nápadů na cesty a nejen na ně.  

Čtěte také: