Hned po ránu nám poslala „gratulační“ příspěvek čtenářka s nickem Vladusz. Její teta měla shodou okolností v sobotu svátek a její neteřinka jí přiletěla pogratulovat až z Francie.

Dobrý den,

Posílám příspěvek k dnešnímu tématu

Moje maminka má o šest let mladší sestru, tedy moji tetu. Mám ji moc ráda. Už odmalička jsem k ní jezdívala na prázdniny, na víkendy, vlastně ono to bylo tak, že ona přijela k nám a skoro vždycky, pokud to šlo a nebyla jsem ve škole, si mě odvezla sebou. Na víkend, nebo jen tak někam na výlet. A prázdniny? Ty jsem u ní trávila skoro celé. Bydlela od nás asi 100 km, ale co to pro ni bylo? Moje teta je totiž velká cestovatelka. Byla dlouho svobodná, a tak aby nejezdila sama, brávala si mě často sebou. Hodně jsme toho spolu procestovaly, všichni si myslely, že je to moje maminka (ale já bych svoji maminku nedala)), mám je prostě ráda obě. Jedna mi dala život, díky druhé jsem se podívala do spousty krajů a dokonce i zemí.

Přikládám pět let starou fotku, kterou mám nejradši. Proč tak starou a proč ji mám nejradši? Čím je výjimečná? Tím, že je focená na parkovišti na odpočívadle, těsně před naší (mojí úplně první) cestou do Francie. Od té doby jsem si Francii zamilovala. Studuji školu Cestovního ruchu (i na tom má zásluhu moje teta) a nedávno jsem se vrátila z praxe, kterou jsem měla právě ve Francii. Přiletěla jsem se o dva dny dřív, abych mohla své tetě pogratulovat k svátku. Měla ho tuto sobotu, jmenuje se Monika:)

vlad

pozn. text nebyl redakčně upraven

____________

Milá Vladusz, děkuji za milý příspěvek. Máš štěstí, že máš takovou tetu, máte hezký vztah, jde to poznat i z té fotografie. Ať vám vydrží i v tvé dospělosti a vzhledem k tvému oboru bude cestovat i „ona s tebou“ :)

Saša

Téma dne 23. května - tety a strejdové, jezdí vaše děti k tetě na prázdniny?

Tety a strejdové zaujímají v rodinné hierarchii významné místo, třeba jako babičky a dědečkové. „Jedu k tetě (strejdovi) na prázdniny,“ je pro naše děti natolik samozřejmé, jako kdyby řekly: „Jdu do školy“. Pokud tedy sourozenecké vazby s jejich rodiči fungují.

  • Také jste jako malé jezdívaly „k tetě“ na prázdniny? A posíláte dnes i vy své děti k tetě na prázdniny? A nebo třeba jen na víkendy, na hlídání?
  • Jaký mají vaše děti vztah ke svým tetám a strejdům, tedy k sourozencům vašim či vašeho manžela?
  • A jaký máte vztah ke svým neteřinkám a synovcům vy sami?
  • Navštěvujete se?
  • Svěří se vám třeba neteř s tím, co by nesvěřila ani své mamince?
  • Vychází váš synovec se svým strejdou lépe než s vlastním tátou?

Otázek na toto téma se dá položit desítky, různě je naformulovat. Tak jako jsou různě naformulovatelné i rodinné vztahy mezi sourozenci a dětmi jejich dětí.

Těším se na příspěvky k tomuto rodinnému tématu, pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejhezčí odměníme opalovacím olejem Garnier - může se hodit, až vaše děti pojedou „k tetě na prázdniny“, a také vlasovým balzámem Gliss Kur - ten se může hodit pro tetu i pro vás. :)

darek