Jak patrno z titulku, čtenářka s nickem vladka321 patří k těm, jimž vstávání o hodinu dříve nevadí. V jejím příspěvku se mimo jiné dozvíte také jednu velmi kuriózní příhodu.

Dobrý den,

Osobně jsem dokonalá sova. Podle toho, že jsem se narodila v pravé poledne, tomu sice neodpovídám, ale já se opravdu cítím za tmy velmi dobře. Nevadí mi vstávat do tmy, ba naopak světlo mne děsí představou, že jsem něco zapomněla, že na vstávání je již pozdě, že prostě již nic nestihnu. Takže mně změna času ze zimního na letní prospívá. Díky tomu, že ještě pracuji na směny, tak mi to nenaruší biorytmy hůře, než právě zmiňovaná pracovní doba.

Nikdy jsem přechodem na letní čas tedy nezaspala, spíše se mi stala nemilá příhoda, když se čas letní na podzim měnil zpět. Přišla jsem totiž o hodinu dříve do práce a všichni z toho měli velké pozdvižení. Dlouho jsem se potom nemohla zbavit nálepky pracovního nedočkavce.

S navrácením letního času na zimní mám také zajímavou příhodu, respektive moje známá, které se v tento čas narodila dvojčata, a díky posunu času se jí dítě narozené později dle času narodilo vlastně papírově dříve. Tedy dcerka narozená ve 2:59 se narodila tak, jak se narodila a druhá dcera se narodila ve 3:17, ale podle změny času již ve 2:17. Takže to je jedna zajímavost, která mne opravdu dostala, nad kterou jsme se všichni pobavili. Ovšem, jak maminka bude vysvětlovat starší dceři, že je vlastně mladší jistě bude chvilku pro holky nepochopitelné.

S přáním pěkného dne vladka321

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Tak to jste opravdu jedna z mála, která snáší tuto změnu času dobře. Skoro by se chtělo zvolat: „Šťastná to žena!“ :)
Děkuji, že jste napsala a ten příběh s dvojčátky, to je tedy opravdu kuriozita.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Změna času ze zimního na letní

  • Vadí vám změny času nebo je vám to úplně jedno?
  • Máte nějaké psychické či fyzické problémy?
  • Jak se vám vstává?
  • Který čas vám vyhovuje lépe? Zimní nebo letní?
  • Zaspala jste někdy při změně času, která bude teď?
  • Jaký je váš názor? Je to „kravina“ nebo věc prospěšná.
  • Pokud prospěšná, podle vašeho názoru – proč?

příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem, vlasovou kosmetikou Taft.

TAFT

Reklama