Manželství pro mě i mého manžela znamená docela praktické řešení vztahu. Dlouhodobé čtenářky vědí, že nejsem žádný romantik. Takže jsem si nijak zvlášť nikdy ani neidealizovala svatbu a ani manželství, už vůbec ne mateřství.

Brali jsme se spolu s manželem po 6 letech vztahu, 5 letech žití ve společné domácnosti. Vzali jsme se zejména kvůli tomu, že jsme spolu čekali dítě. Manžel dodnes tvrdí, že bych si ho prý jinak nevzala. Na jeho první žádost o ruku (asi po měsící chození) jsem se ho zeptala, zda si nedělá prdel. Už se chudák více žádat neopovážil.

No, ona ta žádost o mou ruku vypadala následovně. Byli jsme na dovolené a při jedné procházce mi řekl: "Jsi těhotná, Asi si mě budeš muset vzít." Já - "Hm, a kdy se chceš brát?" On: : "V září." Byl srpen, nejdřív jsem se chtěla zeptat, jestli se neposr.., ale slíbila jsem, že zavolám na matriku a uvidíme. Zásnubní prstýnek jsem ani nechtěla, nějaký klekání na koleno se taky nekonalo, by mi to přišlo směšné, vzali jsme se bez caviků ohledně příprav v půlce října.

Chtěli jsme, abychom měli všichni stejná jména - já, manžel i dítě. Zprvu jsem si chtěla nechat své příjmení. Představa, že se budu jmenovat stejně jako tchýně mi naháněla husí kůži. Husí kůže je vzhledem k mému vyvdanému příjmení docela trefa. No ale tchýně se zrovna rozváděla a chtěla zpět své dívčí jméno, takže jsem nakonec svolila na příjmení po manželovi.

Další důvod byl ten, že jsme měli společný majetek, společné peníze a chtěli jsme si i pořídit větší bydlení. Nikdy nemůžeme vědět, co se stane. Nic nerozhádá rodinu víc než peníze, dědictví. Tak aby se jeden z nás neobracel v hrobě, jak drahá polovička bojuje za majetek se zbytkem rodiny pozůstalého, to byl další důvod k vstupu do manželství.

Jinak se u nás nic zásadního nezměnilo.

Vlaďka006

Text nebyl redakcí upraven.

Téma na dnešek: Můj názor na manželství

O manželství si dnes budeme povídat celý den. A nás zajímá váš názor.

  • Co si myslíte o manželství? Myslíte, že je nutné mít oficiálně potvrzený svazek, či je lepší žít tzv. na hromádce? Jaký význam má manžeství pro vás osobně?
  • Jste vdaná?
  • Jaké jsou s manželstvím vaše zkušenosti?

Své příspěvky můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlá psaní budeme v průběhu dneška zveřejňovat a autorku jednoho z nich na konci dne odměníme. Tentokrát se můžete těšit na knihu Tajemství análního sexu.

Reklama