Milá redakce, jsem převeliký snílek. Sníme s manželem dost často nahlas. Vysníváme si náš domek se zahrádkou a smečkou psů, jindy si vysníváme, jak naše dcera je rarach po manželovi a my chodíme žehlit její průšvihy. Jindy si vysníváme dovolenou.

Dovolenkujeme v různých místech světa, v různých životních podmínkách. Jednou jsme Indiáni prohánějící se prérií na apalůsách, nocující v teepee, živící se ulovenou a vypěstovanou potravou. Nebo jsme zase v zimě na Aljašce nebo Kanadě, nemyjeme se, abychom neumrzli, nečešeme se, vlasy máme permanentně přimrzlé k čepici, zuby si čistíme u ohně, aby nám vyplivnutá pasta nepřimrzla k bradě. Cestujeme sem a tam, spíme pod stanem. Máme psí spřežení. Přes den nás pejsci vozí, v noci zahřívají a hlídají před krvežíznivými vlky.

Jindy se stáváme temnými turisty a objevujeme záhady po celé České republice, mrazí nás z našich objevů na zádech, jen co si na ně vzpomeneme.

Občas si ve snění odskočíme do Číny společně s naší kamarádkou - Číňankou. Ona nám dělá tlumočníka a všichni objevujeme moudrosti staré Číny. Procházíme se po Velké čínské zdi, cestujeme po Šanghaji, obdivujeme mnichi z kláštera šao-lin a hledáme pravdu starých mudrců. Z Číny si odskočíme do Himalájí a do Tibetu. Když už jsme v Tibetu, tak bychom se mohli podívat za jeho vůdcem Talaj - lámou (dalajláma je evropská zkomolenina), no ne? No co do Indie nebo Nepálu už je to jen kousek. Jelikož jsme se podívali za Talaj-lámou, ten nám sdělil přísně tajné informace, čínská vládní mafie je nám v patách a my musíme vymýšlet léčky, jak se dostat živí zase pěkně domů. Chtě nechtě jsme se stali tajnými agenty. A tak procestujeme skoro celou Asii, přes Rusko, zpátky do Evropy. Své přezdívky z 006 měníme na 007.

Na našich vysněných dovolených se rozhodně nenudíme. Nějaké válení na pláži a chytání zlata není nic pro naší rodinu.

P.S. Takhle sním nahlas a pak se divím, co se mi zdá v noci bez mého vědomí. Už mi několik lidí říkalo, ať kontaktuju scénáristu a můžu mít svůj vlastní pořad v podobě Hitchcock hour. V nevědomém snění  jsem pronásledovaný Žid fašisty a utíkám, jindy mě unášejí mimozemšťané, Země se ničí a já přežívám, zachraňuji tak lidský gen a stavíme s přeživšími zemi od nuly, vracíme s zpátky k pastevectví, atd., atd. atd.

Mějte se fajn.

Vlaďka006

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Vy máte ale fantazii. :):)

A jaká by byla ta vaše dovolená snů, která bude tématem dnešního dne?

Napište nám, jak byste si ji představovaly. Jaká by měla být, kde byste ji rády strávily a s kým. Nebo jste ji už zažily? Splnily jste si sen?

Bylo by to moře, hory, chajda, dobrodružství, exotika, relax a pohoda na pláži? Nebo úplně něco jiného...

Nechte pracovat svou fantazii na plné obrátky, my se budeme se těšit na vaše příspěvky.

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: dovolená snů

Jednu z vás, která nám do redakčního mailu pošle svůj příspěvek, a ten bude pak zveřejněn, odměníme voňavkou od Avonu Secret Fantasy a šikovným zrcátkem do kabelky.

vune Secret Fantasy

 

Reklama