To vše je holčička Sárinka od naší čtenářky, maminky Vlaďky006. Přečtěte si další pěkný příspěvek a prohlédněte roztomilé fotografie.

Krásné dopoledne,
u nás na severu hlásím déšť, mlhavo a bahno. Takže jestli dnes vyjdeme s malou ven, tak jí navlíknu něco hodně tmavého, holinky a pláštěnku. Bude mít radost. Pláštěnku a holinky chce nosit i za sluníčka.

Občas je to s ní boj. Jsou jí sice teprve dva, ale projevuje se její vodnářská povaha. Když někam jdeme, rozhoduje se, co si vezme na sebe. Běda, jak jí dám čepičku, kterou zrovna nechce. To ztropí scénu, že stejně nakonec polevím, mžitky před očima a hledám tu její nejoblíbenější čepici.

Strojím dcerku podle příležitosti. Na dětské hřiště co nejtmavší oblečení J. Sice od ostatních maminek v prvních chvílích sklízím kritiku, že dcerku oblékám jako kluka, ale jen jí pustím ručku z mé ruky, tak se ani tak moc nikdo nediví. Spíš se diví tomu, že ještě nejsem v blázinci nebo Sárka permanentní pacient úrazové chirurgie.

To když se jde na návštěvu, to je jiná. Obleču jí jako princezničku. Nemám ráda, když se takhle malé děti oblékají jako dospělí. Dostane nějaké kalhoty, rifle, manžestráky, legínky, podle počasí a tričko s obrázkem. V tomhle se naštěstí s dcerkou shodneme. Máme rády dětské motivy. U nás frčí nestárnoucí Krteček, Amálka a z novějších postav Locika a Evžen z pohádky Na vlásku.

Naše Sárka je docela vysoká holka. Už od roka jí lidé typovali tak na dva roky. Pořád se ptali, proč nemluví, nechodí, zda není zaostalá. Vyřešili jsme si to po svém.

Na první fotce posílám tričko, ve kterém jsme v roce chodili se Sárkou do neznámého prostředí (mateřská centra, lékařka), abychom lidem nic nemuseli vysvětlovat.

Druhá fotka je nejoblíbenější oděv mojí dcerky. Šatičky. Nenechte se klamat princeznovskou vyzáží. Nejraději si k šatičkám bere hokejku a puk a hraje na koberci hokej. Do ruky mi šoupne lžíci na boty a mám dělat golmana. Už dlouho si přeje brusličky na led a i kolečkové, tak uvidíme, možná se nakonec nechám obměkčit a smířím se s představou, že moje holčička nikdy princezna nebude. Co bych také chtěla. Dva dobrmani spolu pudla mít taky nemůžou.

Vladka006

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

rock

princezna

___________________

To tričko je fantastické!! To jsem ještě nikdy neviděla. Sluší jí i princeznička, ale já bych jí to tričko asi nikdy nesundala. :)
Děkuji za pěkný příspěvek – pobavila mě poslední srovnávací věta: Dva dobrmani spolu pudla mít taky nemůžou. :))
Jste veselá kopa, tak veselý den holky.
Saša

Téma dnešního dne: Jak oblékáte vaše děti?

 • Kupujete jim nejnovější módní výstřelky?
 • Nakupujete v rámci finančních možností?
 • Oblékáte je přiměřeně k jejich věku?
 • Dědí vaše děti oblečení jedno po druhém?
 • Nakupujete i na tržnicích? Co ano, co ne?
 • A co říkáte na tolik oblíbené second-handy?
 • Šijete a pletete?
 • Stalo se vám někdy, že vám vaše dítě řeklo, v tom nepůjdu, to si na sebe nedám.
 • Upřednostňujete kvalitu nad kvantitou?
 • Kupují vašim dětem oblečení i babičky a dědečkové?
 • A trefí se do vkusu?

Napadá mě velká řada otázek, a tak je na závěr zjednoduším.

Prostě, jak oblékáte vaše děti…

Své příspěvky pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek odměním milým dárkem – holčičími opalovačkami, cca na 6 - 7 let, a osuškou (ta může být i klučičí)

darek

Reklama