Moje spřízněná duše se jmenuje Hanka. Je to drobná, skromná, inteligentní a velmi velmi milá holka. Hanka bydlí v Praze, já u Děčína. Přesto si často píšeme, mailujeme, zkrátka udržujeme se v kontaktu.

Seznámily jsme se na vysoké škole. Seděla v řadě přede mnou. Měli jsme zrovna účetnictví. Profesorka se na něco zeptala studentů, už nevím přesně na co. Pustila jsem se do debaty s vyučující a Hanka se přidala. Příští blok jsme si sedly vedle sebe a daly se do řeči, staly se z nás dobré kamarádky. Ona byla účetní, já také, ona měla za sebou nelehký rozchod s partnerem, já prožívala partnerskou krizi a rozchod byl takřka na spadnutí, nakonec jsme krizi s partnerem ustáli. 

Při studiu jsem se mohla na Hanku obrátit s kteroukoliv nejasností. Hanka věděla všechno, byla velmi ochotná vše vysvětlit a poradit. Na některé zkoušky a na státnice jsme společně vypracovávaly okruhy a hlavně jsme se podporovaly.

S Hankou máme dost společných zájmů a zálib. Obě milujeme psy a přírodu, máme rády červené víno, i stejný typ chlapů se nám líbí. Řešíme podobné problémy v rámci rodiny. A obě si  radíme, jak být druhému nápomocné, aniž by nás to psychicky vyčerpávalo. Troufnu si říct, že jsme jedna druhé oporou. Když se Hance svěřím, že mě něco trápí, vyslechne mě, řekne svůj názor a po týdnu otevřu mail a tam: "Ahoj kočko, tak věřím, že už je vše o.k." I kdyby mi o.k. zrovna nebylo, tak její mail mi vždy o 100% zvedne náladu, tím že na mě pořád myslí.

Náš největší koníček je čarodějnictví a magie. Po škole se naše studium obrátilo z ekonomiky a financí právě na magii, léčitelství a různě věci s dotekem tajemna. Vyměňujeme si nadále naše poznatky a zkušenosti, jen jsme změnily obor.

Hanka nikdy nezapomene na moje narozeniny, i když je zrovna na dovolené a konečně si může dovolit mít "prázdnou hlavu".

Ani já na její narozky nezapomínám. Má je na zajímavý den, na stejný den jako moje mamka a nejstarší sestra.

Jsem moc ráda, že na životní peripetie nejsem sama.

Moc bych všem přála mít také takovou spřízněnou duši.

Vlaďka006

Text nebyl redakcí upraven.

Téma na dnešek: Moje spřízněná duše

Může to být kdokoliv. Sestra, matka, spolužačka, kamarádka, kterou jste náhodně potkala v kavárně, nebo i váš přítel. Napište nám o své spřízněné duši. O tom, jaký spolu máte vztah, jak jste ji potkala, jak dlouho se znáte. Pošlete své spřízněné duši vzkaz prostřednictvím Ženy-in.

Své příspěvky na téma spřízněná duše posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dnešního dne zveřejňovat. Z došlých e-mailů také vybereme jeden, jehož pisatelku odměníme balíčkem s vlasovou kosmetikou.

Reklama