Moc hezký a optimistický příspěvek přišel od výletnice Vlaďky006. Mimo jiné se v něm dozvíte, co je to Mazlík a prohlédnete si pěknou fotografii. :)  

Krásný den a děkuji za zajímavé téma.

S restauracemi, kavárnami, čajovnami mám zatím jen dobré zkušenosti. Tato zařízení navštěvujeme často a rádi. Občas slavíme různé události jako výročí svatby, narozeniny, promoce, vysvědčení, ať je jakékoliv. O dovolené si děláme alespoň jeden odpočinkový den a nějaké to zařízení navštívíme. Někdy odpočíváme jako barbaři - chodíme z baru do baru.
Většinou vím, co si objednávám.

Do neznámých jídel jdu málo kdy. Jednou jsem si takhle dala něco neznámého v Chorvastsku. Manžel si dal grici, rovněž nevěděl, co to je. Já si dala rybice. Jsem si říkala - „Jó, to budou nějaké ryby.“ Manželovi přinesli dvě ryby velikosti pstruha, s bylinkovým máslem a rozpečenou bagetkou. Sbíhaly se mi sliny. Sbíhat se mi přestaly, když přinesly ty moje rybice. To byly mini rybičky, nekuchané, měly hlavy i oči. Číšník viděl mé zděšení a začal mě přesvědčovat, že jsem pro svoje zdraví udělala to nejlepší, neb rybí oči, mozek a vnitřnosti, obsahují velice výživné látky a spousty vitamínů. Utrhala jsem těm rybkám hlavy a ocásky a snědla zbytek tělíček. Zas tak hrozné to nebylo. Když jsem to snědla, začal manžel rozebírat, co asi měly ty rybice k jídlu, než skončily u mě na talíři. Myslela jsem, že ho zabiju. Od té doby si raději dávám jen známá jídla.

Restaurace bývá naše třešnička na dortu po výletech. Někdy chodíme na blinc, někdy do oblíbených stanovišť. Když končíme výlet v Děčíně, naše oblíbená čerpací stanice je restaurace Kocanda. Vaří výtečně, točí plzeň, personál je milý, rychlý, ačkoliv bývá věčně narváno. Kocanda boduje u nás také proto, že je vybavena zahrádkou s dětským koutkem a nejbližší stoly u dětského koutku jsou výhradně pro rodiny s dětmi. Naší ratolest  tak máme pořád na očích, sama se v koutku zabaví.
Vyjímečně si můžu v klidu vypít kávu.

O víkendu jsme měli v plánu do restaurace zajít. Chtěli jsme jet totiž dopoledne parníkem do Hřenska, vydrápat se na Pravčickou bránu, projet soutěsky a na večeři zajít na Kocandu. Přijížděli jsme k parkovišti u Labského nábřeží. Manžel si vybral zrovna místo, před kterým stál kapitán lodi. Řvala jsem na manžela: „Přece ho nepřejedeš, kdo nás do Hřenska pak odveze?“ Manžel švihl pohledem a manévr dokončil. Kapitán jen tak tak uhnul. Vylezli jsme z auta a kapitán nám sdělil, že parník nejede, neb je málo vody. Nabídl nám náhradní výlet do Drážďan autobusem, ale dodal, že bychom museli jet leda na stojáka, že už je autobus obsazený. „Žes ho nepřejel.“ Procedila jsem mezi zuby. Vymysleli jsme rychle náhradní plán. Vrátili jsme se domů a vlakem jeli do Ústí nad Labem. Vyjeli jsme lanovkou na zámeček Větruše. Bohužel restaurace byla plná. Rozhodli jsme se projít se na Vaňovské vodopády, alespoň nám cestou vytráví a určitě se místo uvolní. Vraceli jsme se zpátky na Větruši odpoledne. To se pro změnu konala svatba. Sjeli jsme lanovkou dolů do města a vykročili směr restaurace Na Rychtě. Sice tu nemají dětský koutek, ale zahrádka je krásně řešená. Je sice uzavřená. Připomíná spíše zimní zahradu. Kolem stěn se šplhá kol do kola chmel.  Malby na stěnách zachycují práci v pivovaru před dávnými lety. Chodíme sem hlavně proto, že tu vaří vlastní pivo. Sárce jsme objednali krásné nadýchané lívanečky, přes ně dostala obří kopeček vanilkové zmrzliny, jablečný džus s brčkem a byla spokojená. Já si dala pivo, které vyhrálo první místo na celorepublikové soutěži menších pivovarů. Neslo název Mazlík. Byla to dvanáctka a na dvanáctku mi přišlo dost světlé. Chuťově však výtečné. Manžel si objednal rovněž pivo vyráběné vlastním pivovarem, a to dvanáctku Vojtěcha. Oproti Mazlíkovi byl Vojtěch více hořký, však chuti rovněž výtečné. Jak nám pivka donesli na stůl, hned se ozvala Sárka, že chce také pivíčko. Malinko jsme jí dali ochutnat a nakecal jí, že má pivo pro děti. No co, jablečný džus měl skoro stejnou barvu jako Mazlík.

Jako chuťovku k pivu si objednal bramborák, v něm byla slanina a na vrch hromádka kysaného zelí. Prý byl vynikající. Já hledala to nejmenší zlo k mé dietě. Už takhle to pivo bylo něco. Dala jsem si „Výtečné české sýry“. Jelito jsem se nezeptala, co to je. Myslela jsem, že to bude nějaký sýrový talířek. Bohužel sýry byly nakládané. Byly výborné, pochutnala jsem si. Jen v noci mě nepěkně potrápily v žaludku.

Změny výletu jsme nelitoval nikdo. Restaurace byla opět příjemným zakončením výletu. Ani únava na nás nebyla znát.

Posílám vám jednou vysmátou fotku z Rychty.
Opravdu jsme si dali pivo z chmele a ne z konopí :).
Vladka006

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

vladka

_____________________

Móóć hezká fotečka. Dcerka s vámi prožívá krásné dětství. Tolik výletů a ještě příjemné posezení. Děti rostou rychle, za chvilku si dá s mamkou a taťkou i to pivo.
Děkuji za příspěvek a přeji hezký den
Saša

Téma dne 12. června 2012: Obsluha v restauracích

  • Chová se k vám personál hezky nebo vám naznačuje, že obtěžujete?
  • Jaké máte zkušenosti, když jdete s dětmi nebo se svými čtyřnohými mazlíčky?
  • Máte nějaký rekord v čekání? Ať už při objednávce nebo při placení?
  • Odešly jste někdy bez placení?
  • Vrátily jste někdy nechutné jídlo?
  • Máte vy sama pracovní zkušenosti v oblasti restauračního zařízení?
  • Máte rády letní zahrádky?
  • Byla jste někdy v opravdu snobské restauraci?
  • Anebo naopak, v té nejhorší špeluňce?
  • Porovnejte zážitky.

Těším se na vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kometikou zn. GABRIELLA SALVETE

darek

A když bude v Praze, tak ji pozvu na pivo :)

Reklama