Bylo nebylo. Žila jedna zpěvačka a moderátorka rádia XY, jmenovala se Vanda. Seznámila se s romantickým kytaristou Davidem. Vanda brzy otěhotněla. S Davidem se vzali. Na konci října se jim narodila dcerka Ema.

Na Silvestra hráli Vanda s Davidem silvestrovkou zábavu. Emička byla schoulená v kočárku a peřince v kabince pro účinkující. Hlídala jí babička s dědečkem, Vandiny rodiče. O přestávce Vanda odskočila nakojit Emičku. Babička s dědečkem se jako hlídači náramně osvědčili. Tak ze silvestrovských hlídačů povýšili na víkendové hlídače a občas i hlídače přes týden, to když byla sezóna a hrálo se i v týdnu. Občas hlídali i Davidovo rodiče. Jenže, když Emičce v noci rostly zoubky a Emička celou noc proplakala, Davidovo rodiče dále odmítli hlídat Emičku déle než jedno odpoledne.

Vandini rodiče měli delší trpělivost. Emičce bylo už skoro 10 let, když babička začala bojkotovat a dovolila si Vandě a Davidovi vyčíst, že dítě mají jen proto, že ho mají. Na dovolené spolu byli společně pouze 2x, víkendové výlety neexistují. Když si náhodou holku nechají doma, protože hráli už v pátek a v sobotu nejdjou, tak to vypadá následovně: Ema ráno vstane a kouká na televizi. Cpe se sušenkami a brambůrky. Ale co, hlavně že nezlobí a Vanda s Davidem mohou dospávat resty až do pózdního odpoledne. Vždyť jsou přece tak unavení.

Přes týden chodí do "normální práce" a k tomu mají ještě tu slavnou folkovou kapelu. Takže ode dneška babička nehlídá.
Jinak celé prázdniny měla Emička zaplacené tábory, týden byla u Davidových rodičů, 2 týdny u Vandiných. Vanda měla ještě bratra Martina, který již měl svou přítelkyni a svůj byt. Stali se z nich také spolehliví hlídači. Takže dalších 14 dní klidně mohla být Emička tady. Co víc, bratr by za Vandu položil i život, takže po bojkotu babičky si Emičku začal na víkendy brát k sobě. Jednou se jelo nějaké turné, byly prázdniny, tak Emička jela s Vandiným bratrem a jeho přítelkyní na dovolenou. Bratr s přítelkyní zjistili, že

Emička neví, že v 10 letech se myjí ruce, když se jde ze záchoda, když se přijde z venku, než se jde najíst. Ráno klidně vstane a nevyčistí si zuby, že si má po sobě každý večer uklízet oblečení a každý den si brát čisté prádlo a.... bylo toho hodně.
Jednoho večera se Emička koukala na hvězdy a říkala: "Mám jedno přání, chtěla bych být vaše dítě. Vy s o mně tak hezky staráte. Až budu velká. Určitě nebudu zpěvačkou. To bych pak neměla čas na děti." Emičky přání Martina i jeho přítelkyni zaskočilo. Mysleli si, že je to pro Emku dovolená hrůzy. Vždyť jí jenom cepují a říkají co má dělat, že se má mýt, a tak dále.
Po příjezdu domů se Martin šeredně pohádal se svou sestrou Vandou. Co se mezi nimi stalo, to ví jen oni dva. Krátce na to se Vanda rozvedla. Zjistila, že ona takhle ani žít nechce. Našla si jiného partnera, také kapelníka. I s ním brzy otěhotněla a vzala si ho za muže.

Když byla těhotná, její nový manžel opustil skupinu. Po tomto činu se i Vanda vzdala své pěvecké kariéry. Teď zpívá jen občas. Jen pro zábavu. Pracuje jako tisková mluvčí a alespoň jeden víkend v měsíci tráví na výletě se svou rodinou. Každé léto jedou společně na dovolenou. Byť jen na chatu do lesa.

Jména jsou pozměněná. Jinak je příběh pravdivý. Ne, nechtěla bych žít s celebritou a nechtěla bych být ani dítě celebrity.

Vlaďka006

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


To bylo, Vlaďko, moc zajímavé. Možná by to měly číst i ty celebrity. Míša

Dnešní téma dne je jasné:

Myslíte, že byste dokázaly pojmout za partnera člověka, kterého už vlastně znáte, třeba z rolí, které vytvořil?
Byl by pro vás problém poznávat ho i přes to, že podvědomě mu přikládáte povahu rolí?
Umíte si představit, jestli byste to zvládly?
A koho byste raději volily, herce záporňáka, nebo kladného hrdinu?
Máte snad doma takového partnera?
Nebo jste měli?
Jste takovým člověkem?
Znáte někoho známého jako obyčejného člověka v reálu?
Je problém oddělit  skutečnost od iluze filmových postav?

Přeji vám krásný den a věřím, že  téma vás zaujme. Je to vpravdě téma úzké, ale věřím ve vás. Své názory pište prosím na redakce@zena-in.cz

Dnes vás čeká tematická soutěž, vaše vlastní příspěvky a samozřejmě vyhlášení soutěže minulé a také BOREC A CHCÍPÁK DNE.

Reklama